معاون ستاد همكاری های حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش:

ظرفیت حوزه های علمیه پاسخگوی نیازهای آموزش و پرورش نیست

ظرفیت حوزه های علمیه پاسخگوی نیازهای آموزش و پرورش نیست

مدیریت آموزش: معاون ستاد همكاری های حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: حوزه اگر تمام ظرفیت های خویش را جمع كند پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش كشور نیست چون قریب به ۱۰۶ هزار مدرسه در كشور وجود دارد كه این تعداد مُبلغ در سطح كشور نداریم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسین درودی در نشست مدیران حوزه و دانشگاه استان با بیان این كه یزد یكی از استان های پیش رو و موفق در فعالیت های پرورشی و تربیتی است، اظهار نمود: دانش و بینش صحیح و تربیتی درست دو بال پرواز هستند.
وی با اشاره به پیشتازی استان یزد در بحث كنكور و مسائل علمی، اضافه كرد: كوشش برای پیشتازی در مسائل علمی و تربیت اسلامی همچون خصوصیت های مدیریت آموزشی در استان یزد است.
معاون ستاد همكاری های حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: تمركز زدایی راه پسندیده برای مسئله محوری و استفاده از ظرفیت های بومی و محلی است.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این كه حوزه های علمیه پاسخگوی همه بخش های مختلف كشور و همه دستگاه ها نیست، خاطرنشان كرد: در كشور بالغ بر 60 هزار مسجد، تكیه و حسینیه داریم كه نیاز به روحانیت و حوزه دارند.
درودی با بیان این كه حوزه های علمیه كشور با تمام ظرفیت خود توان پاسخگویی به نیاز آموزش و پرورش كشور را ندارد، تصریح كرد: قریب به 106 هزار مدرسه در كشور وجود دارد.
معاون ستاد همكاری های حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این كه در هیچ نقطه ای از كشور شاهد عدم حضور آموزش و پرورش نیستیم، اضافه كرد: در كشور بالغ بر 110 مدرسه یك دانش آموزی وجود دارد و این امر مبین آن است كه هیچ نقطه ای در كشور وجود ندارد كه یك دانش آموز باشد ولی مدرسه وجود نداشته باشد.
وی با بیان این كه فرصتی برای فعالیت های تربیتی در برنامه درسی ما دیده نشده، اظهار داشت: یك چاره اساسی در این رابطه این است كه به سراغ منابع پایدار آموزش و پرورش برویم یعنی توانمندسازی منابع پایدار و رسمی آموزش و پرورش را لحاظ نماییم.
این مقام مسئول با بیان این كه تقویت زیرساخت ها با استفاده از ظرفیت های استانی در دستور كار قرار گیرد، اظهار داشت: توانمندسازی نیروهای موجود در دانشگاه فرهنگیان از دیگر ضروریات است كه رهبر معظم انقلاب هم نسبت به این مسئله تاكید داشتند و فرمودند«محور تحول نیروی انسانی است» اگر ما نیروی انسانی آموزش و پرورش را هدف گذاری نماییم كه توانمند شوند و این ها را متناسب با اهداف تعریف شده انجام دهیم، خیلی از مشكلات حل می گردد.1396/10/22
01:37:50
5.0 / 5
4887
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین