رییس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران خبر داد

فرسودگی مدارس غیر انتفاعی تهران

فرسودگی مدارس غیر انتفاعی تهران

به گزارش مدیریت آموزش رییس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از فرسودگی 70 درصد مدارس غیر انتفاعی شهر تهران اطلاع داد و اظهار داشت: اغلب مدارس غیر انتفاعی تهران در منازل قدیمی تأسیس می گردد.



به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمد سالاری در سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تذكری درباره مدارس غیر انتفاعی شهر تهران اظهار داشت: گاها مدارس غیر انتفاعی در منازل مسكونی فرسوده تشكیل می شوند. هم اكنون تهران یك میلیون و هزار دانش آموز دارد كه از این تعداد 200 هزار نفر در مدارس غیر انتفاعی تحصیل می كنند كه در منازل مسكونی با قدمت 30 سال به بالا هستند كه دیگر تمایلی به زندگی در آنها وجود ندارد و نهایتا به مدرسه تبدیل می شوند.

وی با اشاره به فرسودگی 70 درصدی مدارس غیر انتفاعی شهر تهران اظهار داشت: بدون شك مدارس باید در فضاهای ایمن باشند تا در هنگام بحران بتوان از مدارس بهره برد بنابراین از شورای شهر تقاضا می كنم نسبت به استقامت بنای مدارس اقدام نماید و اگر آموزش و پرورش دراین زمینه كاری نمی كند شهرداری ورود جدی داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه كمیسیون تلفیق هفته گذشته در جهت لایحه بودجه سال 1397 دولت تصمیم گرفت آموزش و پرورش مجاز باشد تمام املاك خویش را بدون عوارض تغییر كابری دهد، اظهار نمود: این مورد یكی از تصمیمات بد است. شهر تهران با مشكلات مختلف منابع محدود مواجه می باشد و سرانه های آموزشی و خدمات در سطح محلات توزیع شده است. این كار دخالت در اندك اختیارات مدیریت تهران است و من تذكر می دهم و می خواهم كه سایر اعضای شورا هم این مورد را پیگیری كنند تا این مورد نهایی نشود.

با این تصمیم كمیسیون تلفیق مجلس، آموزش و پرورش برای كسری بودجه به شهرفروشی متوسل می گردد و اعضا باید این مورد را پیگیری كنند.



 

1396/10/17
16:34:24
5.0 / 5
5088
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین