پیش دبستانی الزامی نیست اما ضروریست

پیش دبستانی الزامی نیست اما ضروریست

به گزارش مدیریت آموزش، رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اظهار داشت: دوره قبل از دبستان، اجبار نیست اما ضروری می باشد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مجتبی همتی فر در نشست شورای برنامه ریزی و نظارت پیش دبستان و کودکستان‎های شهر تهران، مأموریت اصلی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک را «سازماندهی مراکز تربیت کودک بخصوص در سه سال دوم کودکی»، «توانمندسازی خانواده‎ها» و «ارتقای زیست بوم کودکی در ایران» برشمرد و اظهار نمود: آینده کشور وابسته به شیوه تربیت امروز کودکان است، اگر برپایه منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به این امر دقت کنیم، می توانیم امید داشته باشیم که دانش آموزان و نسل فردای ما پیشرفتی که مدنظر است را محقق کنند.
وی ضمن اشاره به این که دوره قبل از دبستان، اجبار نیست اما ضروری می باشد، اضافه کرد: دوره قبل از دبستان، جزیی از حوزه دبستان نیست، بلکه خود یک دوره تربیتی مستقل است و خدمت به کودکان پیش از ورود به دبستان جدا از مأموریت و رسالت این سازمان، یک وظیفه شرعی محسوب می‎شود.
رئیس سازمان ملی تعلیم وتربیت کودک در ادامه خاطرنشان کرد: همه ما در کنار وظایف اداری خود باید برای کودکان برنامه داشته باشیم.
همتی‎فر ضمن اشاره به لزوم تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در جهت مدیریت یکپارچه سازی تصمیم ها و برنامه ریزی ها در عرصه کودکی تصریح کرد: در کنار تشکیل سازمان، مطالعاتی بومی در ارتباط با دوره کودکی انجام می‎شود تا منجر به شکل گیری الگوی نظری و عملی تربیت کودک در ایران شود.
وی با تاکید بر این‎که مربی باید نحوه کار با کودک را به صورت تخصصی بداند و موقعیت های تربیتی را فراهم آورد، اظهار نمود: در این خصوص رشته های مختلفی داریم که مربیان نه تنها خود فرا می گیرند بلکه به خانواده برای مهارت کار با کودک در خانه یاد می دهند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ همتی‎فر با اشاره به اینکه جایگاه رابطه بین مربی و کودک بسیار حائز اهمیت می باشد، تصریح کرد: وظایف سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک عرضه خدمات به کودکان و خانواده های این کودکان است و محصولات فرهنگی و تربیتی و همه امور هم زیر نظر سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک منتشر می شود، محصولات قابل سفارش به خانواده ها و کودکستان ها در چارچوب بسته های محتوایی معرفی می شود و امید است در آینده بعنوان رویدادهای اصلی سازمان تثبیت شود.1401/09/01
21:39:57
0.0 / 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین