معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش خبر داد

شروع طرح تثبیت یادگیری دانش آموزان از هفته آتی

شروع طرح تثبیت یادگیری دانش آموزان از هفته آتی

به گزارش مدیریت آموزش زنجان معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: از هفته آتی برای دانش آموزان متوسطه اول و دوم، طرح تثبیت یادگیری برای افزایش کیفیت آموزشی ارائه خواهد شد.اصغر باقرزاده ظهر امروز (۷ تیرماه) در آیین افتتاح کارهای تابستانه دانش آموزان سراسر کشور که به میزبانی استان زنجان و همزمان بصورت ویدئوکنفرانس با سایر استانها برگزار شد، با اشاره به اهمیت پررنگ کردن نقش آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان در امسال، بیان کرد: باتوجه به همه گیری بیماری کرونا طی دو سال گذشته، باید برنامه ها امسال به شکلی تنظیم شود که جبران کمبودهای سالیان گذشته را بکند.

وی با اشاره به این که اوقات فراغت باید مفید غنی سازی شود، اظهار نمود: اوقات فراغت در زبان انسان های عادی پرکردن وقت به هر نحوی است ولی در زبان مربیان پرورشی، مقصود ارائه برنامه خوب تربیتی است.

باقرزاده با اشاره به مفهوم واژه اردوی دانش آموزی، عنوان کرد: وقتی واژه اردو را به کار می بریم باید مفهوم سفرها تربیتی و هدفمند باشد که دانش آموز و مربی بدانند هدف از این سفر چیست و این اردوهای یک روزه را مفید سپری کنند.

این مسئول با اعلان اینکه همه استانها باید در امر تربیت و پرورش دانش آموزان دخیل باشند، اظهار داشت: وزارت آموزش وپرورش به همه استانها ابلاغ کرده است که با در نظر گرفتن چند نکته مهم آموزشی، برنامه پرورشی و تربیتی مخصوص دانش آموزان استان خودرا طراحی نمایند.

باقرزاده در ادامه با اشاره به در نظر گرفتن شرایط دانش آموزان مناطق محروم، بیان کرد: باید برنامه ها به نحوی طراحی شود که مشارکت حداکثری دانش آموزان در این طرح ها اعمال شود و در تابستان امسال نیز سفرهای تربیتی و زیارتی با اولویت مناطق محروم اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم مشارکت ارگان های دیگر در امر پرورش و تربیت، اظهار نمود: سیاست دیگر آموزش وپرورش کل کشور، طلب یاری و همکاری از سایر ارگان های مربوط است، برای اینکه آموزش وپرورش به تنهایی امکانات کافی برای پوشش همه ۱۵ میلیون دانش آموز در کشور را ندارد.

این مسئول با اشاره به نقش پررنگ کانون های فرهنگی - تربیتی و دارالقرآن های سراسر کشور، عنوان کرد: دارالقرآن ها و کانون های تربیتی و فرهنگی سراسر کشور آمادگی دارند و باید دانش آموزان متناسب با سن و شرایط روحی و جسمی خود آزادانه در این مراکز آموزشی رشته فعالیتی دلخواه شان را انتخاب کنند.

باقرزاده با اشاره به طرح سکوی ایران قوی و فضایی که برای شکوفایی دانش آموزان فراهم می آورد، اظهار نمود: این طرح بصورت سراسری برگزار می شود و هدف از این طرح ایجاد فضایی است که دانش آموزان بتوانند استعدادهای خودرا به نحو مطلوب به نمایش بگذارند و جایگاهی برای عرضه خود داشته باشند.

این مسئول با اشاره به برنامه های پیش رو برای تابستان امسال، اضافه کرد: در نظر داریم با ۴۹ برنامه متمرکز کشوری و هفت برنامه مدرسه ای و ۱۲۰ عنوان در فضای فرهنگی و آموزشی، فضای مناسبی را برای رشد دانش آموزان در تابستان امسال فراهم نماییم.

باقرزاده با اشاره به طرح سکوی ایران قوی، اشاره کرد: حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار دانش آموز متوسطه اول و ۴.۵ میلیون دانش آموز متوسطه دوم از هفته آتی طرح تثبیت یادگیری را با هدف ارتقای سواد دانش آموزی برای آمادگی به مقطع بالاتر از مهرماه سال جاری شروع خواهند کرد. همه این برنامه ها بدون حضور دقیق مربیان پرورشی موثر نخواهد بود و مربیان محور اصلی تأثیرگذاری این برنامه ها هستند.

گفتنی است، در این مراسم از پوستر طرح سکوی ایران قوی با حضور مسئولان استانی رونمایی گردید.
1401/04/07
23:39:35
0.0 / 5
162
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین