معاون وزیر آموزش و پرورش:

پیگیر بازگشت تغذیه مجانی به مدارس کشور هستیم

پیگیر بازگشت تغذیه مجانی به مدارس کشور هستیم

به گزارش مدیریت آموزش معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: پیگیر دایر شدن روند توزیع تغذیه مجانی در مدارس بویژه مناطق محروم هستیم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، قاسم احمدی لاشکی در شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برای تغذیه مجانی دانش آموزان یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برای آن در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: برای ایاب و ذهاب دانش آموزان هم ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که لازم است از مجلس و وزارت خانه برای در نظر گرفتن این میزان اعتبار و بودجه قدردانی کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: سال جاری بودجه محرومیت زدایی ۲۲ هزار میلیارد تومان لحاظ شده که پنج هزار میلیارد تومان آن به آموزش و پرورش پرداخت شده است.
احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: با عنایت به عقب بودن استان از نظر سرانه استاندارد که ۸.۳۱ متر مربع است مسؤولان استانی باید تلاش کنند تا سهم استان را از این اعتبار تخصیصی دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینکه توزیع بودجه و تخصیص مکان برای مدرسه سازی باید برپایه عدالت محوری باشد، افزود: این که در نقطه ای از استان سرانه فضا ۱.۷ و در نقطه ای بالاتر میانگین استانی باشد مبین عدم توجه به تخصیص صحیح منابع و اعتبار است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای تأمین و نگهداری سیستم های گرمایشی مدارس از محل هدفمندسازی یارانه ها ۸۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: برای تأمین وسایل خوابگاهی مدارس شبانه روزی هم ۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال جاری لحاظ شده است.
احمدی لاشکی با اشاره به اینکه بیمه اماکن آموزشی پرورشی و ورزشی حتما پیگیری شود، افزود: ۱۳۰ میلیارد تومان برای این منظور لحاظ شده است.
معاون وزیر آموزش تصریح کرد: در حوزه ساخت و ساز تا حد امکان ساخت هنرستان مد نظر باید باشد تا دانش آموزان بیکار نباشند و مهارت یاد بگیرند ضمن این که برای تجهیزات هنرستان ها ۳۳۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.


منبع:

1401/02/31
21:29:48
0.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین