نحوه تهویه کلاس های درس در روزهای سرما

نحوه تهویه کلاس های درس در روزهای سرما

به گزارش مدیریت آموزش سخنگوی وزارت آموزش وپرورش در امر بازگشایی مدارس درباره چگونگی تهویه فضای کلاس های درس در روزهای سرد سال و در مناطق سردسیر توضیح داد و اظهار داشت: در مناطق سردسیر که مدارس از سیستم گرمایشی استفاده می نمایند این گونه است که باید هر یک ساعت ۱۰ دقیقه در و پنجره های کلاس را باز بگذارند تا هوا جریان پیدا کرده و تهویه شود.


علیرضا کمرئی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آغاز آذرماه اظهار نمود: از مدرسه انتظار داریم فاصله گذاری فیزیکی را انجام و در صورت تراکم جمعیت، دانش آموزان را گروه بندی کرده و سپس روزهای حضور دانش آموزان در طول هفته را به خانواده ها اعلام کند.
وی ضمن اشاره به عدم فعالیت بوفه های مدارس هم اظهار داشت: اگر دانش آموزان مایل اند خوراکی و یا غذایی مصرف کنند باید ازمنزل با خود بیاورند و بطری آب هم به همراه داشته باشند.
سخنگوی وزارت آموزش وپرورش در امر بازگشایی مدارس درباره تهویه فضای کلاس در فصل سرما اظهار داشت: تهویه فضا، پس از فاصله گذاری اجتماعی عنصر کلیدی دوم بازگشایی مدارس است. برنامه ریزی و گروه بندی بگونه ای انجام شده است که بیشتر از ۱۵ نفر در یک کلاس درس به صورت همزمان حضور نداشته باشند. از این حیث جمعیت دانش آموزان در کلاس درس کاهش یافته، با این وجود رعایت پروتکلهای بهداشتی ضروریست.
کمرئی افزود: پروتکلهای ما برای ایام سرد سال و در مناطق سردسیر که مدارس از سیستم گرمایشی استفاده می نمایند این گونه است که باید هر یک ساعت، ۱۰ دقیقه در و پنجره های کلاس را باز بگذارند تا هوا جریان پیدا کرده و تهویه شود؛ نه این که درها و پنجره ها به صورت کامل باز باشند. درست است که اصل بر کنترل سرایت پذیری کووید ۱۹ است، اما سرما هم مزاحمت بوجود می آورد.
وی با اشاره به اینکه ازاین رو اگر سیستم گرمایشی در کلاس درس روشن است، باید در هریک ساعت زمان آموزش، ۱۰ دقیقه درها باز شوند که هوا عوض شود اظهار داشت: مدارس این برنامه ریزی را انجام می دهند که آن ۱۰ دقیقه، زنگ تفریح بچه ها باشد. لازم است دانش آموزان هم در این زنگ ها پوشش را مراعات کنند تا پس از بازگشت به کلاس درس احساس سرما نکنند.
سخنگوی وزارت آموزش وپرورش در امر بازگشایی مدارس اضافه کرد: در مناطقی هم که هوا متعادل است، لازم است به دفعات در طول یک ساعت درها و پنجره ها باز شوند که هوا به جریان در بیاید. این تاکیدی است که درباره تهویه فضای کلاس باید رعایت شود و به نظر می آید که امکان رعایتش هم وجود دارد.
منبع:

1400/09/03
14:15:32
0.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین