نایب رئیس مجلس:

لایحه رتبه بندی معلمان یکشنبه اعلام وصول می شود

لایحه رتبه بندی معلمان یکشنبه اعلام وصول می شود

به گزارش مدیریت آموزش نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لایحه رتبه بندی معلمان یکشنبه هفته آتی در مجلس اعلام وصول می شود.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، علی نیکزاد شامگاه پنجشنبه در نشست جامعه مطالبه گران اردبیل در مسجد جامع این شهر اظهار نمود: با بیان وصول لایحه رتبه بندی معلمان به سرعت بند به بند رسیدگی به این لایحه شروع می شود و تلاش نمایندگان بر این است تا در قالب تبصره یک ماده ۱۰۰ شرایط رسیدگی به این لایحه را بصورت مناسب و فوق العاده در نظر بگیرند.
وی اشاره کرد: در این لایحه ۸۰ درصد هم ترازی حقوق با مربیان و آموزشیاران در نظر گرفته شده و انتظار می رود دولت با تامین اعتبار از اول مهرماه منابع مورد نیاز آنرا در راه اجرا تامین کرده و پرداخت کند.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت قول داده تا ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع اولیه اجرای این لایحه را تامین کند که چنانچه به تعهد خود عمل نکند از سال آینده دولت موظف است تا این لایحه را در بودجه سالانه پیش بینی کرده و عملیاتی کند.
نیکزاد اضافه کرد: به هیچ وجه در این لایحه بحث تصری مطرح نیست بلکه منطبق بر ۸۰ درصد حقوق مربی و آموزشیاران پرداختی ها اعمال خواهد شد تا شرایط مناسبی را در رتبه بندی معلمان شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: بنده مخالف این لایحه نیستم بلکه با بررسی و تصویب آن موافق بوده و با توجه به این که در پروتکل مجلس، رییس و نواب رییس اجازه امضای طرح یا لایحه ای را ندارند، ما نمی توانیم بصورت شفاف در مجلس دراین زمینه اظهار نظر نماییم.
نیکزاد افزود: خیلی از کارکنان علاقمند هستند تا قدرت خرید فعلی آنها حفظ شود و هیچ نوع افزایش حقوقی را نداشته باشند به شرط آنکه تورم موجود مهار شده و دولت برای کارکنان و معلمان شرایط مناسب معیشتی را فراهم آورد.
وی بیان کرد: رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه با وعده های مختلف بیش از ۳۷ هزار میلیارد تومان منابع مالی را خلاف ردیف های بودجه ای پرداخت کرده و به صورتی دولت سیزدهم را بدهکار کرده است.
نیکزاد کسری بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت را در وضعیت فعلی تصریح کرد و افزود: کشور در وضعیت خاصی قرار گرفته بطوریکه در تامین نیازمندی و اقلام مورد نیاز باید به سرعت تامین اعتبار به دور از دید به ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به انجام برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: وضعیت اسفناکی را در منابع بودجه ای شاهد می باشیم و چالش اصلی دولت تامین ۱۲ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی است که سه میلیارد دلار آن ویژه گندم و داروست و مابقی به تامین سایر مایحتاج مردم مرتبط می شود.
نیکزاد اشاره کرد: در این اوضاع و احوال کسری ۵۰ هزار میلیارد تومانی بودجه دولت نیز بر دامنه مشکلات افزوده و از سویی منابعی برای پرداخت یارانه ها شامل یارانه های هدفمندسازی منابع انرژی و معیشتی وجود ندارد.
وی با اعلان اینکه در کشور همچنان عدالت در توزیع اعتبارات رعایت نمی گردد و لابی گری اصلی ترین عنصر در توزیع اعتبارات کشور است، اظهار داشت: ما نیز باید از ظرفیت لابی گری در جذب منابع برای استان استفاده نمائیم که دراین زمینه برخی سرمایه گذاران در ماه های گذشته به استان دعوت شدند تا شاهد توسعه طرح های زیربنایی باشیم.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی وضعیت بودجه کشور را ناخوشایند توصیف کرد و اضافه کرد: مجلس باید تصمیم انقلابی و حساسی را در این مقطع بگیرد و تکلیف خودرا با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی روشن کند که آیا این ارز ترجیحی باقی می ماند یا باید حذف شود.


منبع:

1400/07/25
08:09:06
0.0 / 5
338
تگهای خبر: آموزش , توسعه , معلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین