سیاست گذاری در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی منتج به تربیت معلم شود نه تأمین معلم

سیاست گذاری در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی منتج به تربیت معلم شود نه تأمین معلم

به گزارش مدیریت آموزش سرپرست وزارت آموزش و پرورش با صدور پیامی شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی را تبریک گفت و تصریح کرد که بسیار ضروریست تمامی ایده پردازی ها، سیاستگذاری ها، برنامه ریزی ها، فعالیت ها، نظارت ها، ارزیابی ها و دیگر رویکردها در این دو دانشگاه مادر، منتج به تربیت معلم شود، نه تأمین معلم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیام علیرضا کاظمی به شرح زیر است:

به نام خداوند یگانه و علیم

و باز، ایران و ایرانی ها به انتظار حلول بهار دیگری می ایستند که به زیبایی و شکوه بهار طبیعت، همزمان با پاییز رنگارنگ از راه می رسد و بهار تربیت است.

«مهر»، این نوروز دانش و بینش، بار دیگر دست افشان و پای کوبان، حلقه بر در می زند و سرای دانشجو و دانشگاه را سرشار از درود و سرریز از سرود می کند.

مسرورانه، فروزش باردیگر مهر تابان ماه مهر و وَزش جان بخش نسیم دانش و بینش را به تمامی دانشجویان عزیز و استادان معزز در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، شادباش می گویم.

با این امید که با جُستار در نماد و نمود ماه مهر و کاوش در چیستی، چرایی و چگونگی آن، توانش های نهفته در این ماه دانایی و توانایی را دریابیم، آنگاه با تلفیق آن با آموزه های عبرت آموز عاشورا و اربعین، زمینه پرورش این فصل رویش و پویش را بیشتر از پیش فراهم آوریم.

نیم نگاهی گزیده و گذرا به یافته های صاحب نظران حوزه دین و دانش کافی است تا این نکته بسیار مهم را دریابیم که تعلیم و تربیت، ماهیتاً در امتداد رسالت انبیا و اوصیا تعریف و تعیین می شود. ازاین رو، تربیت انسان بعنوان خطیرترین رسالت هستی بر عهده آموزش و پرورش نهاده شده است. همان رسالت سنگینی که نقطه آغازِ تحقق آن، «تربیت معلم» است!

چنانچه پذیرای این اصل اساسی باشیم که توسعه پایدار در گرو توسعه سرمایه انسانی است؛ به تبع آن باید این نکته بنیادین را بپذیریم که تربیت صحیح نیروی انسانی قابل و قادر، یعنی تربیت معلّم، تسهیل گر، تسریع بخش و تعالی بخش طریق توسعه پایدار باشد.

دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، بعنوان تنها مراجع ذی صلاح تربیت معلم، زیربنایی ترین نقش را در چرخه توسعه سرمایه انسانی ایفا می کنند. ازاین رو بسیار ضروریست تمامی ایده پردازی ها، سیاستگذاری ها، برنامه ریزی ها، فعالیت ها، نظارت ها، ارزیابی ها و دیگر رویکردها در این دو دانشگاه مادر منتج به تربیت معلم شود، نه تأمین معلم!

و هم این مورد بسیار ظریف، هیچگاه نباید مغفول بماند که دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، دو دانشگاه مولّد هستند و پر اهمیت است که از راه ارتقای دانش و اعتلای بینش دانشجو معلّمان، شاهد تولید معلّم متعهد، خلّاق، ماهر، ساعی و صبور باشیم چونکه افزایش محفوظات و معلوماتِ صِرف در دانشجومعلمان، به هیچ وجه مطلوب نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران نیست.

در انتها سخن، به موازات نکوداشت «هفته ی دفاع مقدس» و پاسداشت رشادت های شهدای آن دورانِ شکوه آفرین، مسرورانه طلوع ماه مهر و شروع سال جدید تحصیلی را به یکایک استادان معظم، دانشجویان عزیز و عموم همکاران خدوم در سطوح مختلف مدیریتی این دو دانشگاه تبریک و تهنیت می گویم و با توجه به شرایط دشوار کنونی و انتشار کرونا که به تبع آن مضایق و موانعی بر سر راه تعلیم و تربیت نهاده شده است، ضمن قدردانی از تلاش و صبر وافی تمامی دانشجویان، استادان و مدیران ساعی، صمیمانه خواهان آنم که در سایه سار الطاف الهی و با همدلی و همراهی فزون تر، شکوه بخش خطه خِرد و دانش باشید.
1400/06/31
16:34:58
0.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین