گزارش مدیریت آموزش؛

حضور الزامی در بعضی از مدارس اصفهان

حضور الزامی در بعضی از مدارس اصفهان

مدیریت آموزش: با وجود تاکید مسئولان آموزشی و بهداشتی کشور در خصوص شروع سال تحصیلی جدید بصورت مجازی برخی مدارس پا را از این اظهارات فراتر گذاشته و دانش آموزان را مجبور به حضور الزامی کرده اند.خبرگزاری مهر - گروه استان ها- سید ایلیا طاوسی: هفته آتی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در روز سوم مهرماه شروع می شود، سال تحصیلی که همچون مهر سال قبل بصورت غیر حضوری و با حضور بر خط دانش آموزان در همه مقاطع شروع می شود، آغازی که بااینکه شور و نشاط حضور در مدرسه را ندارد اما به سبب عدم انجام واکسیناسیون دانش آموزان منطقی به نظر می آید.
با وجود تاکید وزارت آموزش و پرورش و ادارات آن در استانها در خصوص مجازی بودن کلاس ها و جشن شروع سال تحصیلی، در مقاطع مختلف تحصیلی زمزمه هایی در خصوص حضوری بودن جشن شروع سال در بعضی مدارس استان اصفهان شنیده می شود و در این ارتباط مستنداتی نیز برای خبرگزاری مهر ارسال شده است.
امتحانات حضوری در ابتدای سال
در یکی از این مدارس که در شهرستان نجف آباد واقع شده است، حتی پا را فراتر از جشن شروع تحصیلی گذاشته و امتحاناتی از پایه تحصیلی گذشته نیز بصورت «حضوری» در دروس عربی، زبان انگلیسی و ریاضی انجام می شود.

اولیای یکی از دانش آموزان این مدارس به خبرنگار مهر می گوید: برای ما عجیب نیست که جشن شروع سال حضوری است، از قبل اطلاع داده شده بود که برخی کلاس ها نیز حضوری است و توجهی به اعتراض و نگرانی خانواده ها نیز نمی گردد.
او ادامه می دهد: من نگرانی زیادی برای فرستادن فرزندم به مدرسه دارم اما از همین ابتدای سال مدرسه تهدید به کاهش نمره انضباط می کند و من نیز راهی جز فرستادن فرزندم که هنوز نیز واکسن نزده ندارم.
این شخص اضافه می کند: اصلاً عجیب نیست که جشن شروع سال حضوری است، دیگر مدارس نیز در نجف آباد بصورت حضوری سال تحصیلی را شروع می کنند و من از دوستانم که جویا شدم آنها نیز فرزندان خودرا در اول سال تحصیلی به مدرسه خواهند فرستاد، نمی دانم چرا امر مستقیم ستاد ملی کرونا اینجا اعمال نمی گردد.

معلمان هم نگرانند
یکی از معملان شاغل در این شهرستان نیز به خبرنگار مهر می گوید: شورای مدرسه به ما اعلام نمود باید برای بچه های کلاست جلسه حضوری بگذاری تا تو را بشناسند و برخی کلاس های آنها نیز باید بصورت حضوری باشد.
این معلم ادامه می دهد: علی رغم مشکلات آموزش مجازی بعید می دانم کسی از قشر معملان راضی باشد برای آموزش سلامت بچه ها، خودش و حتی خانواده اش به خطر بیفتد و بهتر است پس از انجام واکسیناسیون مدارس حضوری شود.
پروتکل صفر شش ابلاغی به مدارس نیز نشان میدهد تمام آموزش ها و جشن ها برای تعداد بیشتر از ۵۰ نفر باید بصورت مجازی اجرا شود که برمبنای آن مدارس حق برگزاری چنین جشن هایی را ندارند.
آموزش و پرورش ناآگاه است
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درباب اجبار دانش آموزان تعدادی از مدارس برای حضور در مدرسه و برگزاری آزمون ورودی به خبرنگار مهر می گوید: در شیوه نامه ای که برای مدارس ارسال شده نوشته شده مدارس کمتر از ۵۰ نفرکلاس ها و جشن ها بصورت حضوری است برای اینکه در این تعداد با رعایت فاصله ها احتمال ابتلاء کاسته می شود.
امیرپور ادامه می دهد: اگر مدرسه ای که جمعیت بالای ۵۰ نفر است و بخواهد برنامه یا کلاسی را بصورت حضوری برگزار کند در نهایت از هر کلاس چهار یا پنج نفر می توانند در مدرسه حضور پیدا کنند نه این که همه دانش آموزان به مدرسه فراخوانده شوند و این امر امکان پذیر نیست و گزارشی نیز به دست ما نرسیده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اشاره کرد: مدارس فنی حرفه ای به سبب این که بیشتر واحدهای درسی بصورت کارگاه است و برگزاری کلاس ها بصورت مجازی مدلول ندارد و این مدارس و هنرستان ها فضای خیلی بزرگی برای دانش آموزان دارند و تا تعداد ۱۵ نفر برای آموزش حضوری مشکلی ندارد اما حتی این مدارس نیز هنوز کار خودرا بصورت حضوری شروع نکرده اند.


منبع:

1400/06/29
13:36:28
0.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین