عقد قرارداد اولیه با رانندگان سرویس مدارس

عقد قرارداد اولیه با رانندگان سرویس مدارس

به گزارش مدیریت آموزش مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره روند انعقاد قرارداد سرویس مدارس و واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس توضیحاتی عرضه کرد و اظهار داشت که قرارداد سرویس مدارس مشروط منعقد و بعد از قطعی شدن وضعیت بازگشایی مدارس، قطعی خواهد شد.


نورعلی عباسپور در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: پیش ثبت نام با عنایت به شرایط و وضعیت فعلی قابل انجام است و مدارس می توانند قراردادهای اولیه برای سرویس مدارس داشته باشند.
وی ادامه داد: برای آن دسته از رانندگان که تنها در حوزه سرویس مدرسه هستند، هنوز واکسیناسیون انجام نشده است. اما بخش قابل توجهی از آنها، راننده تاکسی هستند که واکسیناسیون شان در حال انجام می باشد.
مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنوز لیستی از سوی ما ارسال نشده است و درحال تکمیل آن هستیم اظهار نمود: از استان ها خواسته بودیم کارگروه های شهرستانی تشکیل دهند؛ آنها شرکت ها را شناسایی و به مدارس معرفی کرده اند. منتها قراردادها مشروط است و حالت قطعیت ندارد.
عباسپور خاطرنشان کرد: درست است که سیاست، بر بازگشایی حضوری مدارس است، اما فعلاً قراردادها مشروط بسته می شود و بعد از آنکه وضعیت بازگشایی مدارس مشخص شد، قراردادها قطعی خواهند شد.
وی به وضعیت ایاب و ذهاب در مناطق روستایی هم اشاره ای کرد و اظهار داشت: بخشی از اعتبار ایاب و ذهاب در مناطق روستایی از جانب سازمان برنامه و بودجه تقبل می شود و آموزش و پرورش هر منطقه مبادرت به عقد قرارداد می کند و کاری به مدرسه ندارند. اعلام نموده ایم که قراردادها زودتر صورت گیرد تا مشخص باشد که رانندگان سرویس چه کسانی هستند. شرکت ها را شهرداری ها معرفی می کنند، چونکه مناطق با شرکتهای پیمانکاری قرارداد می بندند و معمولاً مشخص است که چه کسانی هستند.
مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این که تمام رانندگان سرویس مدارس چه زمانی زیر پوشش برنامه واکسیناسیون قرار می گیرند اظهار نمود: بله، شرکت هایی که با مدارس قرارداد بسته و شناسایی و مشخص شده اند به ما قول داده اند که واکسنشان را در همین ماه تزریق کنند. وظیفه ما شناسایی و معرفی رانندگان است و باید اسامی آنها را تایید نماییم که واکسینه شوند. البته همانطور که گفته شد در کلانشهرها اکثرا راننده تاکسی اند و واکسن زده اند، مابقی هم پس از عقد قرارداد به وزارت بهداشت معرفی می گردند.
عباسپور درباره لباس فرم مدارس هم با تکیه بر این که شورای مدارس درباره لباس فرم مدرسه تصمیم گیری می کنند اظهار داشت: نماینده اولیاء در شورای مدرسه حضور دارد. سفارش کرده ایم هر دانش آموزی اگر سالهای قبل لباس فرم خریداری نموده همان را استفاده نماید. الزامی برای تهیه لباس فرم نیست، با این وجود اگر شورای مدرسه با هر استدلالی تصمیمی می گیرد باید خانواده ها را برای تغییر لباس فر م اقناع کند. این کار باید اقناعی باشد و نباید تحمیلی صورت بگیرد.
وی درباره امکان استفاده از لباس فرم محلی و بومی هم اظهار داشت: ما چارچوب و قواعد را در آئین نامه های مربوط مشخص کرده ایم همچون این که مغایر با فرهنگ آنجا نباشد. اگر چارچوب ها رعایت شوند، مشکلی در این حوزه نیست.1400/05/11
22:09:25
0.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین