بازگشایی حضوری مدارس، سیاست قطعی سال جاری است

بازگشایی حضوری مدارس، سیاست قطعی سال جاری است

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش با تکیه بر این که سیاست قطعی سال جاری، بازگشایی حضوری مدارس کشور است، اظهار داشت: بطور قطع واکسیناسیون معلمان یکی از راههای کاستن از نگرانی خانواده هاست که بناست از عیدسعید غدیر خم در سطح کشور با همت وزارت بهداشت آغاز شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه باهنر درحال برگزاری است با اشاره به اینکه سال سختی را پشت سر گذاشتیم، اضافه کرد: مستندسازی تجربیات کسب شده و کسب آمادگی برای آینده حائز اهمیت می باشد. در متن پدیده بی نظیر و منحصر به فردی قرار گرفتیم و این فرصت به ما داده شد تا نکات بسیاری را بیاموزیم.
وی ادامه داد: شبکه ارتباطی، روش انتقال مفاهیم، کیفیت ارزشیابی و سنجش دوره های تحصیلی، توانمندی های مورد نیاز دانش آموزان و معلمان برای فعالیت در این حوزه و مشارکت خانواده ها در این وادی، کار کردن در فضای مجازی، ارتباطی که باید بین معلم و خانواده برقرار شود، کارکردهای اجتماعی و پرورشی مدرسه همگی عرصه های متنوعی هستند که برای آموختن فراهم اند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سفارش می کنم و امید دارم که به ازای هر معلم، مدرسه، منطقه و استان جمع بندی های روشن و مدون برای آموزش داشته باشیم و این دین ما به نظام تعلیم و تربیت است که باید به خوبی آنرا ادا نماییم، اظهار داشت: کسب توانمندی برای شروع سال تحصیلی آتی از اهداف این اجلاس است.
حاجی میرزایی اضافه کرد: سازماندهی قریب به یک میلیون نیروی انسانی و ۱۵ و نیم میلیون دانش آموز در چارچوب پروژه مهر کار سخت و پیچیده ای است و سال جاری پیجیده تر هم هست، چونکه پس از ۱۹ ماه دوری از آموزش حضوری می خواهیم مجدد به سمت آموزش حضوری برویم. سفارش نهادهای بین المللی، بازگشایی مدارس است چونکه مدرسه و آموزش حضوری جایگزین ندارد.
وی با تکیه بر این که سیاست قطعی سال جاری، بازگشایی حضوری مدارس کشور است، افزود: اگر تا روز گذشته دیدگاه های متفاوتی در اینباره وجود داشت، اما امروز این اجماع حاصل شده که بازگشایی، یک لزوم است و با هر کیفیتی بشود باید برای آن برنامه ریزی نمود. سیاست قطعی، بازگشایی است، اما برنامه ریزی برای آن متفاوت می باشد.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اگر با اجبار فاصله اجتماعی مواجه باشیم، باز هم بر بازگشایی تاکید داریم و طوری دانش آموزان را گروه بندی و ساماندهی می نماییم که این فاصله رعایت شود. بطور قطع واکسیناسیون معلمان یکی از راههای کاستن از نگرانی خانواده هاست که بناست از عیدسعید غدیر خم در سطح کشور با همت وزارت بهداشت آغاز شود.
وی با اشاره به اینکه همینطور در آستانه تغییر دولت هستیم و این نگرانی وجود دارد که جابجایی مدیران در آستانه سال تحصیلی باعث غفلت شود و فرصت هایی را از دست داده و دانش آموزان صدمه ببینند. باید شرایط را برای بازگشایی باشکوه مدرسه فراهم نماییم تا این انتقال کوچکترین صدمه ای به بازگشایی سال تحصیلی صدمه وارد نکند.
حاجی میرزایی افزود: می خواهیم در این دوره از برگزاری اجلاس، مجموعه فهم و برداشتمان را بسته بندی و منظم کرده و برای یک حرکت کاملتر آماده شویم.
ادامه دارد...منبع:

1400/05/05
12:34:40
0.0 / 5
146
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین