نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس:

نظام اداری و استخدامی آموزش و پرورش نیازمند ساماندهی است

نظام اداری و استخدامی آموزش و پرورش نیازمند ساماندهی است

نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس بر ضرورت ساماندهی نظام اداری و استخدامی آموزش و پرورش اصرار کرد و اظهار داشت: این وزارتخانه باید از استخدام متکثر و وضعیت شلخته بیرون آید.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، عباس گلرو بامداد پنجشنبه در نشستی با حضور وزیر آموزش و پرورش و همین طور فرهنگیان و معلمان استان سمنان به میزبانی سالن شهید مطهری سمنان با اعلان اینکه مجلس شورای اسلامی هم پای دولت برای کمک به نظام آموزشی ایستاده است، اشاره کرد: هفته گذشته کلیات لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس مصوب شده است.
وی اضافه کرد: مدتی پیش نیز بررسی لایحه مذکور و اصلاحات در آموزش و پرورش بصورت جدی مورد توجه مجلس قرار گرفت و اهتمام داریم مشکلاتی که وزارت آموزش و پرورش با آن دست و پنجه نرم می کند را به طرف نماییم.
خروج از شلختگی نظام اداری
عضو خانه ملت با اعلان اینکه در یک سال اخیر در سطح شهرستان های سمنان، سرخه و مهدی شهر بخش عمده ای از مراجعات مردم را در زمینه آموزش و پرورش بوده است، اظهار داشت: نیروهای خدماتی و مستخدمان تا خرید خدماتی ها و نهضت سواد آموزی و… دارای مشکلات عدیده مالی، حقوقی، اضافه کاری و مسائل صنفی هستند که رفع مشکلات شان نیازمند عزم جدی است.
گلرو با اعلان اینکه در سیستم حکم رانی، هیچ وزارتخانه ای مهم تر از آموزش و پرورش نیست برای اینکه پایه توسعه در هر کشوری در دنیای مدرن آموزش و پرورش است چونکه نسلی را تربیت می کند که می بایست آینده کشور را بسازد، ابراز کرد: با وجود این اهمیت حیرت انگیز است که چرا نظام اداری آموزش و پرورش تا این قدر عریض و به شکلی است که ما از نظام اداری این وزارتخانه به سختی سر در می آوریم.
وی با طرح این پرسش که چرا نظام اداری آنقدر شلخته است و جذب نیرو در آن تا این میزان متکثر اجرا می شود؟ اشاره کرد: مجلس و مشخصاً فراکسیون گام دوم که عمدتا نیروهای جوان هستند طرحی را برای استخدام و امور اداری دارند که امیدواریم این طرح امسال نه فقط برای آموزش و پرورش بلکه برای دیگر ارگان های اداری و نهادی مصوب شود تا از این شلختگی خارج شویم.


منبع:

1400/03/21
20:06:40
0.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین