پیشنهاد ورود دانش آموزان به مدارس با لباس بومی منطقه خود

پیشنهاد ورود دانش آموزان به مدارس با لباس بومی منطقه خود

مدیریت آموزش: مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش، مدیران مدارس را در انتخاب نوع پوشاک ویژه دانش آموزان آزاد دانست و خواهان ارئه چارچوب منطقی برای این امر شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علی رمضانی در کارگروه مد و پوشاک دانش آموزی که بامداد امروز در معاونت پرورشی و فرهنگی و با حضور نمایندگان دستگاه های متولی انجام شد اظهار داشت: دستورالعملی که در اینجا تصویب می شود از جانب وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی برای وزیر آموزش و پرورش بعنوان یک تکلیف ارائه می شود و من هم بعنوان یک عضو کارگروه به این مستندات پایند هستم.

وی افزود: بعنوان مدیر کل فرهنگی هنری تمام تلاش و اعتقادم این است باید اجازه بدهیم دانش آموزان هر منطقه برمبنای نوع پوشش و فرهنگ خود در مدرسه ورود پیدا کنند.

رمضانی اضافه کرد: در بحث اقتصاد لباس نباید ورود پیدا نماییم و باید به بخش خصوصی اجازه بدهیم در این امر ورود داشته باشد برای اینکه این کار بسیار تخصصی و خاص است و آموزش و پرورش به حوزه مسائل تربیتی و آموزشی بپردازد.

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی اشاره کرد: باتوجه به اسناد بالا دستی که برای ما وجود دارد و در همه سیستم ها نیز اینچنین است، ممکنست مواردی که اینجا ذکر می شود قابل قبول نباشد اما به دنبال راهی هستیم دستور العمل قابل اجرائی را تدوین واجرا نماییم.

وی اظهار داشت: برای کارگروه های استانی باید یک کارشناس و متخصص پوشاک از بخش پوشاک و یک متخصص مد و پوشاک از مدارس فنی حرفه ای حضور داشته باشند تا نتایج بهتری حاصل شود.

رمضانی با اشاره به اهمیت موضوع اظهار داشت: شورای مدرسه تمام مسئولیت مدرسه را به عهده دارد و وظایف شورای مد و پوشاک باید به این شورا واگذار شود تا قادر باشند برای پیگیری به مرجع مشخصی مراجعه کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، در ادامه جلسه نیز هر یک از نمایندگاه دستگاه های متولی به بیان نقطه نظرات خود پیرامون دستورالعمل مد و پوشاک مدارس پرداختند.
منبع:

1400/03/16
16:01:54
0.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین