افزایش ۱۰ برابری اعتبارات نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید

افزایش ۱۰ برابری اعتبارات نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید اعتبارات نوسازی مدارس، ۱۰ برابر شده است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا محسن حاجی میرزایی در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر اینکه ایجاد شرایط تحصیل مقدم بر فضای فیزیکی است، اظهار داشت: تلاش می شود در برنامه هفتم توسعه با اختصاص منابع بیشتر و مشارکت مؤثرخیران، مشکل تأمین فضای آموزش ایمن و استاندارد در کشور برطرف شود.

وی افزود: هم اکنون هیچ مدرسه خشت و گلی نداریم و در راه جمع آوری مدرسه های کانکسی قرار داریم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ظرفیت آموزش و پرورش برای توسعه فضاهای استاندارد افزایش قابل ملاحظه ای داشته است به نحوی که دولت تدبیر و امید اعتبارات حوزه نوسازی را در حدود ۱۰ برابر افزایش داده و مشارکت خیران هم به پنج برابر افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: در سال ۹۵، ۳۰ درصد مدرسه های کشور نیازمند بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی بودند که با کاهش ۱۰.۵ درصدی این آمار امروز به ۱۹.۵ درصد کاهش یافته است.

حاجی میرزایی افزود: در دولت تدبیر و امید هر روز ۲۸ کلاس درس ساخته شده است و همه مدرسه هایی که به گاز متصل بودند، سیستم گرمایش آنها ایمن شده اما حل مسائل و مشکلات گسترده مدارس نیازمند همکاری همه افراد است.

وی افزود: در جهت مشارکت هرچه بیشتر مردم در امر مدرسه سازی سال قبل طرح آجر به آجر را راه اندازی کردیم و یک میلیون نفر تابحال در این طرح شرکت کرده و جذب شده اند.

وزیر آموزش و پرورش هدف از اجرای «طرح آجر به آجر» را هدایت سرمایه های خرد خیران به سمت «مدرسه سازی» ذکر و اظهارکرد: آرزو می کنم همه ملت ایران صرفنظر از توان اقتصادی خود حتی با کوچک ترین سرمایه خود به امر خطیر مدرسه سازی بپردازند.

وی در مورد کمبود نیرو اظهار داشت: بخش اعظمی از این نیروها از راه نیروهای رسمی و پیمانی و در مواردی که کمبود وجود داشته باشد از توان نیروهای حق التدریسی - که درحال تبدیل وضعیت هستند و یا از گذشته با آموزش و پرورش همکاری می کردند - تأمین می شود.

حاجی میرزایی تاکید کرد: اجازه نمی دهیم حتی یک کلاس بدون معلم در کشور وجود داشته باشد و بر مبنای برنامه ریزی انجام شده همزمان با شروع سال تحصیلی، همه کلاس ها دارای معلم خواهند بود.

وزیر آموزش و پرورش در مورد اهمیت شورای آموزش وپرورش اظهار داشت: این شورا یکی از اهرم های مفید و کارساز در پیگیری اهداف تعلیم و تربیت استان ها به حساب می آید و به جهت اینکه همه چیز در راه خوبی قرار گیرد باید در بخش آموزش و پرورش خوب کار و سرمایه گذاری کرد.

وی ضمن اشاره به نیاز مدرسه های استان بوشهر به سیستم سرمایشی اظهارکرد: برای تجهیز سیستم های سرمایشی در این استان برای شروع سال تحصیلی آینده تلاش می شود به صورت مشارکتی با استانداری نیاز کلاس های درس پیش از شروع سال تحصیلی برطرف شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار داشت: در مورد تأمین ابزار هوشمند برای برخی از دانش آموزان نیازمند از استاندار بوشهر و فرمانداران خواستم تا با استفاده از ظرفیت های هر منطقه این نیاز تأمین شود.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: استان بوشهر در بعضی شاخصهای تعیین شده از سطح ملی جلوتر و در بعضی از شاخص ها عقب است که باید برنامه ریزی لازم در این خصوص صورت گیرد.

«رتبه بندی»؛ عرصه ای برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان است

وزیر آموزش و پرورش در نشست با فرهنگیان منتخب استان بوشهر ضمن اشاره به تصویب فوریت لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: «رتبه بندی»عرصه ای برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان است.

محسن حاجی میرزایی در ادامه اظهار نمود: تا آخر دولت، وضعیت استخدام همه افرادی که برپایه مصوبات قانونی، آموزش و پرورش در مقابل آنها مسؤولیت دارد، تعیین تکلیف می شوند.

وی افزود: در شرایطی که بیشتر از ۱۰۰هزار نفر در انتظار تعیین تکلیف بودند، پارسال با دریافت ۱۰۲هزار ردیف استخدامی تعیین تکلیف شدند.

حاجی میرزایی افزود: راهبرد آموزش و پرورش در مورد جذب نیرو، استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در جهت بهبود زندگی معلمان کارهای بزرگی انجام شده است، اظهار داشت: در سخت ترین شرایط اقتصادی، با همراهی دولت حقوق فرهنگیان قریب به ۶۵ درصد افزایش یافت تا فاصله حقوق آنان نسبت به سایر کارکنان دولت کاهش پیدا کند.

وی «رتبه بندی معلمان» را از خواسته های مهم فرهنگیان عنوان نمود و اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان صرفا برای افزایش حقوق نیست بلکه اهرمی برای ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان به حساب می آید.

حاجی میرزایی با بیان اینکه معلمان، قافله سالار مسیر پیشرفت جامعه هستند، اظهارکرد: طرح رتبه بندی معلمان گامی برای افزایش خلاقیت، انگیزه و شکوفایی استعدادهای فرهنگیان است.

وی خاطرنشان کرد: هرچند مسائل بازنشستگان در ارتباط با سازمان بازنشستگی کشوری است اما در جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کارهای بزرگی انجام شده است.

وزیر آموزش و پرورش در مورد کنکور اظهار داشت: در نشست شورایعالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور عرضه شده است.

حاجی میرزایی ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی اظهارکرد: همه مردم را به مشارکت گسترده و فراگیر در انتخابات ۲۸ خرداد دعوت می نماییم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، او در آخر تصریح کرد: کسانی که برای حل مسائل اقتصادی برنامه عرضه می دهند باید به مسائل جامعه عمیق تر توجه نمایند چونکه پیشرفت حقیقی جامعه در حوزه یادگیری رقم می خورد.
1400/03/14
12:50:10
0.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین