معاون اجتماعی پلیس فتا خبر داد

دستگیری عاملان تبلیغ تقلب در امتحانات نهایی

دستگیری عاملان تبلیغ تقلب در امتحانات نهایی

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن اشاره به دستگیری عاملان تبلیغ تقلب امتحانات نهایی در فضای مجازی، از کلیه دانش آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی دراین باره اظهار داشت: برابر رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی اعضای دو باند تبلیغ تقلب و دسیسه در امتحانات نهایی دانش آموزان و دانشجویان که در پیام رسان تلگرام و شبکه های اجتماعی اینستاگرام تبلیغات می کردند مورد شناسایی قرار گرفتند و بعد از کسب مجوز قضائی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات ذی صلاح شدند.
وی افزود: اعضای این دو باند در رویارویی با ادله و سایر شواهد به بزه ارتکابی خود اعتراف کرده و اذعان داشتند در خیلی از موارد بعد از دریافت وجه و بیعانه از داوطلبان در ازای شرکت در امتحانات نهایی آنان هیچ گونه خدماتی به آنها عرضه ننموده و با این ترفند از طعمه های خود کلاهبرداری می کردند.

اعلام اسامی دانش آموزان و دانشجویان متخلف به وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم
سرهنگ پاشایی اضافه کرد: الان با راه اندازی کارگروه های ویژه در پلیس فتا تهران بزرگ، استان ها و سایر شهرستان های کشور بیشتر از ۱۰۰ پایگاه عملیاتی نظارت و برخورد قانونی، این نوع تخلف و جرایم را رصد می کند. همینطور در این راستا با همکاری ویژه با دو وزارت خانه آموزش و پرورش و علوم رسیدگی با این گونه تخلفات در جریان بوده و در صورت رویت موارد مشابه و مجرمانه در مورد دسیسه و تقلب در جریان امتحانات نهایی دانش آموزان و دانشجویان برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی ضمن بیان این که در هنگام کشف موارد مجرمانه در این عرصه، صورت اسامی دانش آموزان و دانشجویان متخلف هم به نهادهای اجرایی دو وزارت خانه یاد شده به سبب اعمال برخوردهای لازم و قانونی اعلام خواهد شد از کلیه دانش آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: خانواده ها می بایست با عنایت به این که ارتکاب این اعمال مجرمانه و متخلفانه گاها از جانب فرزندان آنها به صورت مخفیانه صورت می گیرد ضمن راهنمایی فرزندان نظارت مستمر و دائمی را بر نحوه فعالیتهای تحصیلی و امتحانات آنان داشته باشند.
براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، این مقام مسئول به عموم مردم سفارش کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک می توانند مبحث را از راه سایت رسمی پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به سبب برخورد قانونی با متخلفان و مجرمان به پلیس فتا منعکس نمایند.

منبع:

1400/03/09
10:02:20
0.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین