وزیر آموزش و پرورش:

مدرسه سازی نقطه شروع پیشرفت و تعالی جامعه است

مدرسه سازی نقطه شروع پیشرفت و تعالی جامعه است

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: توسعه آموزش عمومی در یک جامعه در حد یک اصلاح بزرگ اجتماعی است و کسانی که برای بسط و گسترش علم و دانش فعالیت می نمایند، مصلحان اجتماعی هستند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی بامداد امروز در جلسه کلنگ زنی ۲۰۰ باب مدرسه در نقاط صعب العبور سیستان و بلوچستان در زاهدان عنوان کرد: مدرسه سازی کاری بسیار بزرگ و ارزشمندی در جامعه است چون که مدرسه کانون زندگی و نقطه شروع پیشرفت و تعالی در یک جامعه به حساب می آید.
وی به مبحث فریضه علم در دیدگاه نظری شهید مطهری اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق این دیدگاه توسعه آموزش عمومی در یک جامعه از اوجب واجبات است.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه آنچه برای پایداری و اقتدار یک جامعه لازم است، دانش است.، افزود: به عقیده شهید مطهری توسعه آموزش های عمومی در حد یک اصلاح بزرگ اجتماعی است ازاین رو کسانی که در زمینه بسط و گسترش علم و دانش کار می کنند مصلحان اجتماعی هستند.
وی اضافه کرد: وقتی به تعالیم قرآن توجه می نماییم عظمت کار آموزشی آشکار می شود چرا خداوند زمانی که در مقام تعلیم انسان است خویش را اکرم یعنی کریم ترین کریمان معرفی می کند.
حاجی میرزایی بیان نمود: همه طرح های عمرانی و ساخت و سازی که در عرصه های مختلف صنعت و کشاورزی و خدمات رخ می دهد هر چند طرح های مهمی هستند اما هیچکدام به اهمیت مدرسه سازی نمی رسند چون که مدرسه کارخانه انسان سازی است و از شرافت بالا و والایی برخوردار می باشد.
وی خاطرنشان کرد: نتیجه مدرسه سازی، پرورش انسان است و بنابراین هیچ کار دیگری از این عظمت برخوردار نیست.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: کسانی که برای توسعه آموزش در جامعه تلاش می کنند انقلابی ترین افراد هستند چون که انقلاب حقیقی اتفاقی است که در روح و جان آدم ها رخ می دهد و آنان را متحول می کند.
وی به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص بهره مندی همه آحاد ملت ایران از مسیر آموزشی یکسان اشاره نمود و اظهار داشت: آموزش حق عمومی است که همه باید از آن برخوردار باشند؛ همه کسانی که از این فرصت محروم هستند باید از آن برخوردار شوند.
حاجی میرزایی اظهار نمود: برقراری عدالت رسالت مشترک همه انبیای الهی است و مهم ترین نقطه در رسیدن به عدالت برخورداری از فرصت های آموزشی است. وقتی فرصت آموزشی درست توزیع شود همه چیز درست توزیع خواهد شد.
وی اضافه کرد: نمی توان برای رسیدن به عدالت از مسیر دیگری عبور کرد چون که در مدرسه انسان جان می گیرد و می تواند نقش آفرینی کند و روی پای خود بایستد و این کار بسیار مهمی است.
وزیر آموزش و پرورش افزود: از نظر افزایش امکانات، اعتبارات و منابع قدم های بزرگی در سیستان و بلوچستان برداشته شده است که تناسبی با جمعیت این استان ندارد بلکه به تناسب محرومیت آن است.
وی خاطرنشان کرد: این کار را استمرار می دهیم تا همه دانش آموزان این سرزمین از مسیر مطلوب آموزشی برابر برخوردار شوند.

1399/12/26
20:42:50
0.0 / 5
664
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین