مراكز آموزشی و موسسات كنكور معافیت مالیاتی ندارند

مراكز آموزشی و موسسات كنكور معافیت مالیاتی ندارند

سعید صالح درباره موضوع مالیات موسسات کنکوری اظهار نمود: مراکز آموزشی و مراکز پرورشی که موسسات کنکور هم شامل آن می شوند معافیت مالیاتی ندارند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی با اشاره به اینکه از این موسسات در قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی بعنوان مراکز آموزشی یاد شده است پس این موسسات مدرسه نیستند بیان کرد: در قانون ۳ تعریف داریم؛ مدرسه، مرکز آموزشی و مرکز پرورشی؛ مراکز آموزشی شامل آموزشگاه های علمی آزاد، زبان و چند مورد دیگر است.
صالح افزود: اساساً مراکز آموزشی و مراکز پرورشی که موسسات کنکور هم شامل آن می شوند معافیت مالیاتی ندارند و مطابق سایر موسسات شامل مالیات می شوند. مطابق ماده ۲۰ قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، ۴ درصد از شهریه دریافتی این موسسات در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد تا به امر میفیت بخشی و نظارت بر این مراکز پرداخته شود که این مبلغ بعنوان مالیات این مراکز لحاظ می گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی؛ مدیرکل مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره کتاب هایی که انتشاراتی در قالب و عنوان کنکور مطرح می کنند نیز اضافه کرد: آموزش و پرورش طبق قانون بابت شهریه دریافتی، حق ۴ درصدی دریافت می کند و چاپ کتاب معمولاً از مسیر انتشارات پیش می رود و انتشارات زیر مجموعه وزارت ارشاد است.1399/12/24
12:56:44
0.0 / 5
746
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین