معاون آموزش ابتدایی مطرح كرد؛

واریز ۱۷۰ میلیارد ریال سرانه دانش آموزی مدارس عشایری

واریز ۱۷۰ میلیارد ریال سرانه دانش آموزی مدارس عشایری

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از واریز ۱۷۰ میلیارد ریال سرانه دانش آموزی به حساب مدارس عشایری اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر رضوان حکیم زاده ضمن اشاره به پرداخت سرانه دانش آموزی به حساب مدارس عشایر اظهار داشت: بعد از احصای شماره حساب مدارس ثابت، سیار و نیمه سیار عشایری با اهتمام دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع وزارت آموزش و پرورش برای نخستین بار مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال سرانه دانش آموزی به حساب مدارس عشایری واریز شد. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش این اقدام را گامی مؤثر در جهت اجرای اساسنامه مدارس عشایری دانست و اضافه کرد: طبق ماده ۱۵ اساسنامه مدارس عشایری سرانه اعتباری دانش آموزان این مدارس به صورت ویژه و حداقل به میزان ۳ برابر مدارس عادی تعیین شده و در اولویت پرداخت قرار می گیرد. وی اظهار داشت: این مبلغ به حساب ۵۷۳۳ مدرسه در ۲۵ استان کشور واریز شده است که استان آذربایجان غربی با ۲۹ میلیارد ریال بیشترین سهم را به خود اختصاص داد.»
حکیم زاده با عرضه آمار تفصیلی مدارس عشایری اظهار داشت: «اکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ کلاس عشایری در کشور تشکیل می شود که ۷ هزار کلاس های چند پایه است همینطور تعداد دانش آموزان عشایری ۲۱۸ هزار دانش آموز در ۶ هزار مدرسه و تعداد مدارس ابتدایی ۵ هزار است. حکیم زاده از معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخصوص دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع به علت مساعدت و همراهی که در تخصیص سرانه مدارس عشایری داشتند، قدردانی کرد. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تکیه بر کار پرارزش مدارس عشایری برای فراهم کردن فرصت های دسترسی عادلانه اقدامات مختلف مدیران و آموزگاران این مدارس را در شرایط ویروس کرونا شرح داد و اضافه کرد: در دوران شیوع کرونا مدارس عشایری به علت پراکندگی جغرافیایی و تعداد کم دانش آموزان دایر است و دانش آموزان در کلاس های درس حاضر می شوند و برنامه های آموزشی و تربیتی با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام می باشد.


منبع:

1399/11/01
18:17:19
0.0 / 5
1558
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین