استاندار عنوان كرد:

افزایش دوبرابری كلاس های تحویلی در استان مركزی

افزایش دوبرابری كلاس های تحویلی در استان مركزی

مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: سال جاری میزان تحویل كلاس یا مترمربع زیربنا نسبت به سال قبل حدودا افزایش دوبرابری داشته كه امید است این روند همچنان ادامه داشته باشد.


سیدعلی آقازاده روز پنجشنبه ۲۲ آبان در آیین افتتاح 15 پروژه نوسازی به صورت همزمان در استان مرکزی، اظهار نمود: امروز در استان مرکزی شاهد افتتاح پروژه های خوب و از بین رفتن کلاس های خشت و گلی هستیم، این در شرایطی است که در گذشته در خیلی از کلاس ها به جهت وجود بخاری های غیراستاندارد شاهد حوادث دلخراشی بوده ایم.
وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در استان و تأمین اعتبارات قابل توجهی که طی سالهای اخیر صورت گرفته کلاس های دارای بخاری های غیراستاندارد حذف و کلاس های درس استان مرکزی از نظر سیستم گرمایشی مجهزتر شده است.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: استان مرکزی توانسته در سال 98 رتبه ممتاز در افزایش اعتبارات عمرانی در بخش آموزش کسب کند که این موفقیت بزرگ با مشارکت دستگاههای مختلف شامل سازمان نوسازی کشور و اداره کل در استان مرکزی و افراد مختلف تحقق یافته است.
وی بیان نمود: سال جاری میزان تحویل کلاس یا مترمربع زیربنا نسبت به سال قبل حدودا افزایش دوبرابری داشته که امید است این روند همچنان ادامه داشته باشد.
استاندار مرکزی تصریح کرد: حضور خیران یکی از عوامل بسیار موثر در کسب موفقیت ها و پیشرفت در عملکردهاست، خیران در طول سه دهه گذشته در استان هر سال از سال پیش از آن عملکرد بهتری داشته اند و عواملی همچون رکود اقتصادی، کسادی بازار، گرانی و... مانع دسترسی خیران به اهدافشان در این راه نشده است. امروز به جهت وجود همین خیران و کمک های آنها شاهد افزایش راندمان عملیات های عمرانی و آموزشی در سطح استان مرکزی بوده ایم.
آقازاده افزود: افتتاح فضاهای آموزشی با استفاده از جدید ترین تکنولوژی های روز نقش موثری در محرومیت زدایی آموزشی دارد و امیدواریم با ایجاد این فضاها معلمان و دانش آموزان به وظایف خود بهتر عمل کنند.
بر طبق این گزارش، آموزشگاه ۳۰ کلاسه سردار شهید « قاسم سلیمانی» در این روز با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در اراک به بهره برداری رسید.
کلنگ این طرح در سال ۸۸ در فضایی به وسعت پنج هزار و ۴۶۵ متر مربع به زمین زده شده و به منظور تجهیز و بهره برداری از آن ۹ میلیارد تومان اعتبار ملی هزینه شده است.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی هم اظهار داشت: پارسال با حمایت های مستقیم استاندار مرکزی و معاون عمرانی وزیرآموزش و پرورش دستاوردهای مهم و کم نظیری در تاریخ نوسازی مدارس به دست آمده به صورتی که در جشنواره شهید رجایی با حمایت های استاندار مرکزی رتبه برتر به سازمان نوسازی مدارس استان در میان اداره های نوسازی کل کشور اختصاص یافت.
حسین محمدی بیان نمود: سال قبل تعداد کلاس های کانکسی حدود 35 درصد کاهش داشته و در حوزه استانداردسازی هم طی 6 سال قبل پروژه های آموزشی و پروژه هایی که نیازمند استانداردسازی بوده اند از 83 درصد به 23 درصد کاهش داشته اند.
وی تصریح کرد: هم اکنون مدارس خشت و گلی و دارای بخاری نفتی در سطح استان مرکزی وجود ندارد و پارسال تمام خوابگاه های شبانه روزی سطح استان مرکزی مجهز به سیستم استاندارد گرمایشی و سرمایشی شده اند.
محمدی افزود: در ابتدای سالجاری 99 پروژه در سطح استان با 637 کلاس و 32 درصد پیشرفت فیزیکی به صورت نیمه کاره باقی مانده بود که با برنامه ریزی و تأمین اعتبارات ملی و استانی تابحال 35 پروژه با حدود 274 کلاس درس و 37 هزارمتر مربع زیربنا به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی افزود: امسال به صورت میانگین هر 10 روز یک پروژه و هر هفته 5 کلاس درس و به صورت میانگین روزانه صد و یک مترمربع به فضای آموزشی و پرورشی استان اضافه شده است.
منبع:

1399/08/24
14:35:02
5.0 / 5
1400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین