تجمع مربیان پیش دبستانی در یاسوج بعلاوه پاسخ مسئولان

تجمع مربیان پیش دبستانی در یاسوج بعلاوه پاسخ مسئولان

به گزارش مدیریت آموزش كهگیلویه و بویراحمد برخی از مربیان پیش دبستانی شهر یاسوج، مركز استان كهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به بلاتكلیفی خود برای استخدام و بكارگیری جلوی دفتر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون تجمع كردند.


یکی از مربیان پیش دبستانی حاضر در این تجمع به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: بیشتر مربیان پیش دبستانی استان از سال ۸۲ تا ۸۵ بدون هیچ کد پرسنلی، بیمه و حمایتی از طرف آموزش و پرورش مشغول به کار بوده اند و به عنوان نیروی آزاد از ما استفاده می نمایند.
وی ادامه داد: در بیشتر استان های کشور مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش شدند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهانه نداشتن کد هیچ حمایتی دراین زمینه از ما نشده است.
این مربی پیش دبستانی اشاره کرد: سال ۹۵ فراخوان زده شد و مربیان پیش دبستانی استخدام شوند در این استان به این بهانه که نیروی پیش دبستانی دولتی نداریم این مساله را پیگیری نکردند بلکه کتمان کردند. از مسئولان استانی بویژه مدیرکل آموزش و پرورش انتظار داریم که این مساله را پیگیری کنند تا ما به حق خودمان برسیم.
وی اشاره کرد: حدود ۸۰۰ مربی پیش دبستانی در سطح استان وجود دارد که ۱۸۰ نفر از این مربیان مربوط به پیش از سال ۹۲ هستند.
یکی دیگر از این مربیان به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: خواهان حل مشکل مربیان پیش دبستاین استان کهگیلویه و بویراحمد از وزیر آموزش و پرورش هستیم و خواهش می نماییم که دستور دهند این مساله بررسی و رفع گردد.
وی ادامه داد: از سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری درخواست داریم به این مساله ورود کنند تا حق ما ضایع نشود.
هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در ارتباط با تجمع مربیان پیش دبستانی یاسوج جلوی دفتر نماینده شهرستانهای بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس جهت تعیین تکلیف برای استخدام در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: هیچ مجوزی برای استخدام و بکارگیری این مربیان که در مدارس غیردولتی فعالیت داشتند، وجود ندارد.
وی ادامه داد: مصوبه مجلس درباب قانون تعیین تکلیف مربیان حق التدریس و پیش دبستانی مشمول کسانی که قبلا در مدارس دولتی فعالیت و تدریس داشتند، کد هفت رقمی پرسنلی در سال های ۷۹ تا ۹۱ و همین طور مستنداتی که از حسابداری و مالی آموزش و پرورش حق التدریس دریافت کرده اند را داشته باشند، می شود.
زارع پور اظهارکرد: در هیچ استانی این مصوبه برای مربیانی که در مدارس غیردولتی تدریس داشتند اجرا نشده و تنها در یکی دو استان غیرقانونی اجرا شد که با آنها برخورد صورت گرفت.1399/08/01
22:38:18
5.0 / 5
1561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین