ضرورت شناسایی علل ترك تحصیل دختران

ضرورت شناسایی علل ترك تحصیل دختران

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بانوان اظهار داشت: تاكید ساحت های مختلف سند تحول بنیادین بر اهمیت مهارت آموزی دانش آموزان است و در این راستا لزوم نقش آفرینی دختران بعنوان مادران آینده در عرصه های مختلف بیش ازپیش اهمیت دارد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، فرحناز مینائی پور در جلسه شورای اداری چابهار ضمن قدردانی از نگاه و توجه ویژه مسئولین استان به حوزه بانوان و واگذاری مسئولیت های گوناگون به این قشر تأثیرگذار در جامعه، خاطرنشان کرد: اجرایی کردن ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین لازمه موفقیت در آموزش وپرورش است.
مینائی پور افزود: در آموزش وپرورش بیشتر سیاست های امور زنان بر روی پیشرفت دختران که مادران آینده این مرزوبوم هستند متمرکز است تا علاوه بر تأثیرگذاری بر تربیت و فرهنگ نسل آینده، دختران ما با آموختن مهارت ها و تخصص ها به سمت راه اندازی کسب وکار رفته و شاخص اقتصادی را هم ارتقا دهند.
مشاور امور بانوان وزارت آموزش وپرورش در مورد مبحث جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل اظهار داشت: ابتدا باید علل و موانع ترک تحصیل و بازماندن دختران از تحصیل شناسایی و متناسب با آن راهکارهایی برای حل مساله عرضه شود تا بتوانیم آن دسته از دخترانی که از تحصیل بازمانده اند، پوشش دهیم.
وی با تاکید بر لزوم وجود مدارس شبانه روزی دخترانه اظهار داشت: لازم است همراه با برنامه هایی که منطبق بر ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین است، اقدامات مؤثری در حوزه آموزش علم و مهارت برای دانش آموزان دختر انجام گیرد.
مینائی پور با اشاره به نقش زنان درآینده جامعه، اضافه کرد: سرمایه گذاری بهتر در تعلیم و تربیت دختران سبب می شود تا دختران بعنوان مادران آینده این سرزمین پرورش دهنده نیمی دیگر از جامعه باشند و در تحکیم بنیان خانواده موفق تر باشیم.
مشاور امور زنان افزود: تاکید ساحت های مختلف سند تحول بنیادین بر اهمیت مهارت آموزی دانش آموزان است و در این راستا لزوم نقش آفرینی دختران بعنوان مادران آینده در عرصه های مختلف بیش ازپیش اهمیت دارد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، شایان ذکر است، بازدید از مدارس حاشیه شهر، خوابگاه های شبانه روزی دختران و حضور در نمایشگاه یادواره شهدای دفاع مقدس در چابهار از دیگر برنامه های مشاور وزیر در امور بانوان در مسافرت به استان سیستان و بلوچستان است.1399/07/08
23:21:51
5.0 / 5
1639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین