راه اندازی زبان اشاره در مدرسه تلویزیونی ایران

راه اندازی زبان اشاره در مدرسه تلویزیونی ایران

به گزارش مدیریت آموزش سازمان آموزش و پرورش استثنایی از بارگذاری محتواهای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان استثنایی در شبكه شاد و راه اندازی زبان اشاره در مدرسه تلویزیونی برای دانش آموزان صدمه شنوایی اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برای عدم تضییع حقوق معلمان و دانش آموزان صدمه دیده بینایی، سفارش نصب نرم افزارهای گویا ساز در سامانه شاد را داده است.
بر این اساس؛ فایل های صوتی تمامی کتاب های درسی برای استفاده معلمان و دانش آموزان صدمه دیده بینایی در سایت سازمان موجود است و الان محتوای این گروه از عزیزان توسط معلمان درحال تولید و به محض آماده شدن در کانال محتوای آموزش سامانه شاد بارگذاری خواهد شد.
همچنین؛ در مورد آموزش دانش آموزان صدمه دیده شنوایی، معلمان دانش آموزان صدمه دیده شنوایی محتواها را با روش های آموزشی این گروه تدریس و در اختیار دانش آموزان کلاسشان قرار می دهند و فیلم های تدریس با در نظر گرفتن استاندارد زمان و حجم مشکلی در بارگذاری در سامانه شاد وجود ندارد.
بر طبق این گزارش؛ فایل های مناسب سازی کتاب های درسی جهت استفاده معلمان گروه صدمه دیده شنوایی در سایت سازمان آموزش و پرورش استثنایی موجود است و الان محتوای این گروه از افراد توسط معلمان درحال تولید و به محض آماده شدن در کانال محتوای آموزش سامانه شاد بارگذاری خواهد شد.
همینطور تشکیل گروه های آموزشی دانش آموزان تلفیقی و فراگیر توسط معلمان رابط در سامانه شاد فراهم شده تا با تشکیل گروه، خدمات آموزشی را به این گروه از دانش آموزان عرضه نمایند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در جهت ارائه خدمات آموزشی، زبان اشاره در مدرسه تلویزیونی برای دانش آموزان صدمه شنوایی به راه افتاده است و کتاب های درسی همه ساله به صورت صوتی و درشت خط و بریل در سازمان تهیه و به روز رسانی شده و در اختیار دانش آموزان صدمه دیده بینایی قرار می گیرد.1399/06/20
11:28:51
5.0 / 5
1848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین