واریز سود مالی سال ۹۸ به حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

واریز سود مالی سال ۹۸ به حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش با بیان این كه صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی گذشته 1100  میلیارد تومان سود در میان اعضا تقسیم كرده كه به حساب فرهنگیان عضو صندوق منظور شده است، اظهار داشت: از سود مذكور جمعا مبلغ 138 میلیارد تومان به حساب بیش از 97 هزار نفر از اعضای صندوق كه از مهر 1397 تا شهریور 1398 بازنشسته شده یا تسویه كرده اند، واریز شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی اضافه کرد: بازنشستگان مذکور قبلا سهم الشرکه خودرا دریافت و مبلغ فعلی فقط سود دوره بیست و پنجم و متعلق به سال مالی ۱۳۹۸ است.
وی با بیان این که فرهنگیان شاغل نیز می توانند با مراجعه به وب سایت صندوق ذخیره فرهنگان و در قسمت صورت وضعیت اعضا، سود سال مالی ۹۸ را که به حساب آنها منظور شده است، مشاهده کنند، افزود: همین طور بیش از۱۰ میلیارد تومان از سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب فرهنگیان بازنشسته ای منظور شده است که به عضویت خود در صندوق ادامه داده اند تا از افزایش حداقل هزار میلیارد تومان سود سالانه در سال های آینده برخوردار شوند.
رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد: چشم انداز سودآوری این صندوق نشان می دهد، همانطور که در چهار سال قبل سودآوری صندوق از۲۴۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به ۱۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ رسیده است، برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ سودآوری۳۵۰۰ میلیارد تومانی خواهد رسید.
حاجی میرزایی اظهار داشت: در همین حال با شروع به کار مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به دست رئیس جمهور در مرداد ۱۳۹۹ و بهره برداری از سایر طرح های پتروشیمی موسسه و بهبود روند سودآوری شرکت های تابعه، شاهد افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش و پرورش در خاتمه اشاره کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا ۵ درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد، بدین جهت علاوه بر عضویت حدود ۸۵ درصدی فرهنگیان در صندوق، تابحال نیمی از اعضا میزان واریزی خودرا تا ۵ درصد افزایش داده اند.1399/06/18
13:13:18
5.0 / 5
1786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین