رییس صداوسیما با نواختن زنگ مدرسه تلویزیونی:

تمام دروس مدرسه تلویزیونی در تلوبیون ذخیره می شود

تمام دروس مدرسه تلویزیونی در تلوبیون ذخیره می شود

مدیریت آموزش: رئیس سازمان صداوسیما كه همراه با وزیر آموزش و پرورش با حضور در شبكه آموزش مدرسه تلویزیونی ایران را افتتاح كردند، اعلام نمود كه تمام دروس جهت استفاده دانش آموزان در سایت تلوبیون ذخیره می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مدرسه تلویزیونی ایران با حضور عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما و حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش همزمان با بازگشایی مدارس راه اندازی شد.

علی عسکری در قسمتی از صحبتهایش اظهار داشت: در برهه شیوع ویروس کرونا ما ورود کردیم و در کنار وزیر محترم آموزش و پرورش بودیم تا بتوانیم کمکی نماییم.
وی افزود: زمانی که موضوع کرونا پدید آمد، از لحظات اول احساس کردیم که بار سنگینی بر روی دوش رسانه ملی است.

رئیس صداوسیما اظهار نمود: کارهای مختلفی را آغاز کردیم؛ در لحظه ای که تعطیلی مدارس را اعلام نمودند ما مسئولیت بیشتری را روی دوش خود احساس کردیم تا به فوریت این خلاء را پر نماییم. به کمک وزارت آموزش و پرورش معلمان و استادان در زمان کوتاه این اقدام انجام شد.

وی عنوان کرد: در طول این مدت تلوبیون را مامور کردیم تا کلاس ها را ساماندهی کند تا اگر دانش آموزان نیاز به تکرار مطالب داشتند باردیگر بتوانند تماشا کنند. تا آخر سال تحصیلی تمام دروس در سایت تلوبیون ذخیره خواهد شد.

علی عسکری افزود: آموزش هم اکنون با زمان ما زمین تا آسمان متفاوت می باشد چونکه هم اکنون امکانات شرایط مدارس بهتر است البته بعضی از مدارس ما نیز مشکلاتی دارند.

رئیس صداوسیما بیان کرد: پس از تمام شدن بیماری کرونا شاید مسیر مدرسه تلویزیونی را ادامه بدهیم و در جهت عدالت آموزشی این گام را برداریم.
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش هم در آیین افتتاح مدرسه تلویزیونی اظهار داشت: زمانی که ایده مدرسه تلویزیونی را مشاهده کردم فرمایش امام خمینی(ره ) را به یاد آوردم که فرمودند: ایران را سراسر مدرسه کنید.

وی افزود: یکی از مزیت های مدرسه تلویزیونی این است که همه در درون خانواده محیطی برای توسعه یادگیری دارند.

حاجی میرزایی اظهار داشت: سرعت واکنش کشورها خیلی اهمیت دارد و رسانه ملی ما کمتر از یک هفته پس از تعطیلی مدارس با تمام انرژی فعالیت مدرسه تلویزیونی را آغاز کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به خاطره ای از زمان کودکی خود اظهار داشت: ما پشت نیکمت های کوچک و پر از حکاکی و یادگاری می نشستیم اما امروز امکانات و ظرفیت های بالایی را در مقایسه با گذشته داریم و امیدوارم دانش آموزان قدر آنرا بدانند
محلا غفاری، فرزند شهید حسن غفاری از شهدای مدافع حرم که سال ۹۴ در درعای سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد، چکش زنگ مدرسه را به علی عسکری و حاجی میرزایی داد تا زنگ مدرسه تلویزیونی ایران را به صدا درآورند.

منبع:

1399/06/15
14:34:40
5.0 / 5
1763
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین