مدارس روستایی و عشایری با رعایت پروتكلهای بهداشتی آماده بازگشایی اند

مدارس روستایی و عشایری با رعایت پروتكلهای بهداشتی آماده بازگشایی اند

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور به تشریح اقدامات انجام شده این سازمان برای ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی پرداخت.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در تشریح اقدامات انجام شده برای شروع سال تحصیلی جدید بیان نمود: تا آخر ۶ ماهه اول سال ۸۰۵۱ کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش می دهیم و تا آخر سال هم ۶۸۱۲ کلاس درس دیگر به بهره برداری خواهد رسید که در مجموع ۱۴ هزار و ۸۴۳ کلاس را شامل می شود.
وی افزود: ۴۱۱ پروژه تربیتی و ورزشی با زیربنای ۳۰۰ هزار مترمربع طی سال جاری تحویل داده خواهد شد که ۲۰۸پروژه در نیمه اول سال و ۲۰۳ پروژه در نیمه دوم سال به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: طی ۶ ماهه اول سال استان های خراسان رضوی، تهران و سیستان و بلوچستان با بهره برداری از 1306، ۷۶۱ و ۵۲۲ کلاس درس بیشترین تعداد کلاس های درس را بهره برداری کردند، در زمینه پروژه های تربیتی و ورزشی هم استان های خراسان رضوی، ایلام و خراسان جنوبی به ترتیب با ۷۱، ۱۶ و ۱۳ پروژه بیشترین تعداد پروژه های تحویلی را داشتند.
رخشانی مهر همینطور از استانداردسازی ۵۰ هزار کلاس درس طی سال ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: در زمینه ساخت مجتمع های آموزشی هم اقدامات قابل توجهی انجام شده است و تا آخر شش ماهه اول سال ۲۷ مجمتع آموزشی قابل بهره برداری هستند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور درباره اقدامات انجام شده این سازمان با عنایت به انتشار کرونا اظهار نمود: از آغاز سال جاری ۷۰ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز سرویس بهداشتی مدارس به سراسر کشور تخصیص یافت.
رخشانی مهر با تاکید بر اینکه کمتر از پنج درصد مدارس سیستم غیراستاندارد گرمایشی دارند، اظهار داشت: برای سیستم سرمایشی مدارس هم ۹۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که با هدف اصلاح سیستم های سرمایشی مدارس است.
وی بیان نمود: این اعتبار به استان هایی چون سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان اختصاص یافته است تا ادارات کل استانی تمهیدات لازم برای تأمین و تجهیز سیستم های سرمایشی داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار نمود: در مناطق روستایی و سفید که امکان استفاده از زیرساخت های فضای مجازی دشوار است مدارس با حفظ پروتکل های بهداشتی برای دانش آموزان آماده است.
منبع:

1399/06/12
08:22:26
5.0 / 5
1847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین