وزیر آموزش و پرورش:

استانداردهای محتوای آموزشی مهدكودك ها، از طرف آموزش وپرورش به سازمان بهزیستی ابلاغ می شود

استانداردهای محتوای آموزشی مهدكودك ها، از طرف آموزش وپرورش به سازمان بهزیستی ابلاغ می شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان این كه استخدام نیرو و محتوای آموزشی مهدكودك ها بر طبق قوانین و استانداردهای آموزش و پرورش است، اظهاركرد: استانداردهای محتوای آموزشی مهدكودك ها، از طرف آموزش وپرورش به سازمان بهزیستی ابلاغ می شود.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در جلسه بررسی وضعیت مهد کودک ها و پیش دبستانی ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بخشنامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۲) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی مصوب اردیبهشت ماه ۹۹ اظهار داشت: طبق این بخشنامه مسئولیت و صدور مجوز مهدکودک ها بر عهده سازمان بهزیستی قرارگرفته است و صدور مجوز تأسیس پیش دبستانی نیز بر عهده وزارت آموزش وپرورش است.

وی به تعیین فاکتورهای آموزشی و پرورشی در این بخشنامه اشاره و اظهارکرد: بر طبق این بخشنامه نظارت بر مهد کودک ها از حیث رعایت فاکتورهای آموزشی و پرورشی و محتوای آموزشی بر عهده وزارت آموزش وپرورش است.

حاجی میرزایی تاکید کرد: طبق این بخشنامه مقرر شده است که محتوای آموزشی توسط وزارت آموزش و پرورش ظرف شش ماه از تاریخ تصویب بخشنامه تهیه و بعد از تصویب شورای عالی آموزش وپرورش به سازمان بهزیستی برای اجرا ابلاغ شود.

وزیر آموزش وپرورش به ماده ۸ و ۹ این بخشنامه اشاره نمود و اظهار داشت: بر این اساس به کارگیری کارکنان مهدکودک ها برمبنای قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش وپرورش امکان پذیر است و استانداردهای آموزش محتوای آموزشی به مؤسسان و کارکنان مهدکودک، توسط وزارت آموزش وپرورش تهیه و برای اجرا در مهدکودک ها به سازمان بهزیستی ابلاغ می شود.

گروه سنی ۴ تا ۶ سالگی بعنوان دوره پیش دبستانی و پیش از ۴ سالگی دوره مهدکودک تعیین شود

مجتبی زینی وند - رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی - در این نشست اظهار داشت: در تدوین بخشنامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۲) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی به مصوبه جلسه ۴۲۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اینکه کلیه مسائل آموزش پیش دبستانی در شورای عالی آموزش وپرورش باید مطرح شود، استناد شده است.

وی افزود: در مصوبه ۶۹۹ شورای عالی آموزش وپرورش تاکید شده است که برمبنای مصوبه ۴۲۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرجع صدور مجوز تأسیس، فعالیت و انحلال کلیه مراکز پیش دبستانی در کشور، وزارت آموزش وپرورش است.

بنابرا اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی بابیان اینکه اختلاف نظری در تعریف گروه سنی مهدکودک و پیش دبستانی بین وزارت آموزش وپرورش و سازمان بهزیستی وجود داشت، اظهار داشت: پیشنهاد وزارت آموزش وپرورش این است که گروه سنی ۴ تا ۶ سالگی بعنوان دوره پیش دبستانی و پیش از ۴ سالگی دوره مهدکودک تعیین شود.
1399/06/09
12:16:23
5.0 / 5
1900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین