اعلام زمان و ساعات استفاده هیاتهای حسینی از فضای مدارس تهران

اعلام زمان و ساعات استفاده هیاتهای حسینی از فضای مدارس تهران

مدیریت آموزش: به دنبال فرا رسیدن ایام محرم و صفر و همكاری آموزش و پرورش شهر تهران با هیات های محلی، سخنگوی آموزش و پرورش تهران از صدور بخشنامه ای درباب نحوه همكاری مدارس با هیأت های محلی آگاهی داد.


مسعود ثقفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به همکاری مدارس شهر تهران با هیأت های محلی اظهار نمود: باتوجه به فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و درخواست بعضی از هیات مذهبی جهت برگزاری مراسم عزاداری در فضای حیاط مدارس و باتوجه به دستور وزیر کشور و تاکید مرکز هماهنگی حوزه وزارتی بمنظور اجرایی شدن کامل و اعمال نظارت دقیق بر پروتکل های بهداشتی درباب دستورالعمل ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر امسال در بخشنامه ای نکاتی برای اجرا ارسال شده است.
وی درباره جزئیات این بخشنامه توضیح داد: ارائه معرفی نامه رسمی مساجد و هیئات مذهبی از مرکز رسیدگی به امور مساجد و سازمان تبلیغات استان تهران به ادارات مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران و همین طور ارائه بیمه نامه حوادث یا مسئولیت مدنی توسط ائمه جماعات و مسئولان هیئات مذهبی به مدیر مدرسه همچون بندهای این بخشنامه است. همین طور انعقاد قرارداد در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و سایر موارد از جانب ائمه جماعات مساجد و مسئولان هیئات مذهبی با مدیریت مدرسه نیز از دیگر نکاتی است که در این بخشنامه به آن اشاره شده است.
ثقفی با تاکید بر اینکه استفاده از فضای مدرسه فقط محدود به حیاط و سرویس بهداشتی و در بازه زمانی ۳۰ مرداد تا ۱۰ شهریور است، اظهار داشت: باتوجه به ایام بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه، باید بلافاصله تجهیزات مستقر در مدرسه پس از اتمام مراسم، تخلیه، نظافت، رفع معایب احتمالی، ضدعفونی و تحویل مدیریت مدرسه شود. همین طور زمان استفاده از فضای مدرسه در روزهای اشاره شده از ساعت ۱۴ تا ۲۳ در ایام اول تا هشتم محرم و از ۷ بامداد تا ۲۴ در ایام نهم و دهم محرم مشخص شده است.
وی این را هم اظهار داشت که بر طبق این بخشنامه باید از مسقف نمودن فضاها و تعبیه سایبان و چادر و تحت هر عنوان خودداری شود.
سخنگوی آموزش و پرورش تهران با بیان این که در صورت تقاضا و موافقت هیئت ها و وجود ظرفیت می توان حیاط مدرسه را همزمان در اختیار چند هیات قرار داد، تصریح کرد: اعضای هیئت امنای هیات مذهبی و مساجد باید کتبا مسئولیت تمام اتفاقات احتمالی را در زمان برگزاری مراسم تقبل کنند، همین طور رعایت بهداشت محیط و همین طور حراست از کلیه فضاها و تجهیزات مدرسه بر عهده ائمه جماعات مساجد و روسای هیات مذهبی بوده و آموزش و پرورش هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در این خصوص ندارد.منبع:

1399/05/31
20:14:20
5.0 / 5
2278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین