بدلیل كرونا هیچ ماموریتی را تعطیل نمی نماییم

بدلیل كرونا هیچ ماموریتی را تعطیل نمی نماییم

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:  كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان یكی از نقطه های امید سرزمین ماست، اینجا یكی از عرصه های فرهنگ سازی، تمدن سازی، هویت سازی و شخصیت سازی برای جامعه است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در دیدار مدیران و کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در مجموعه فرهنگی آموزشی حجاب که بعد از بازدید از مرکز انیمیشن و همینطور استودیو هنر پویا برگزار شد، اظهار نمود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقش بسیار پر رنگ و تاثیرگذاری در آینده این سرزمین دارد.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نظام تعلیم و تربیت با عنایت به سال هایی را که سپری کرده است امروز می توان ارزیابی داشته باشیم، تا ببینیم تا چه حد در تحقق اهدافش موفق بوده است. بی گمان دستاوردها و موفقیت هایی داشته است و در بعضی زمینه ها موفقیت ها چشمگیر و اثرگذار بوده است اما وقتی از زاویه توجه به مأموریت های اصلی نظام تعلیم و تربیت به عملکرد نظام تعلیم و تربیت نگاه می نماییم نقدهای بسیاری وجود دارد.
وی ادامه داد: ما در صدد هستیم انسانی را به جامعه عرضه نماییم که ظرفیت های وی محرز شده و توانمندی ها و استعدادهایش شکوفا باشد و مجال کافی برای بروز و ظهور خلاقیت ها فراهم شده باشد ما انسان ها را برای یک زندگی سخت و پیچیده آماده می نماییم چونکه دنیایی که فراروی ماست دنیایی پیچیده و پر مساله است.
حاجی میرزایی افزود: شرایط دنیا سبب شده تا انسان ها در مقابل هجوم بی امان تغییرات و تحولاتی که تصویر روشنی از آنها وجود ندارد، مستاصل و ناتوان شوند اینکه ما چگونه مصونیت بخشی نماییم و انسانی را بسازیم که در مقابل این هجمه ها روی پای خودش بایستد و نقش آفرینی کند؛ فوق العاده مأموریت مهمی است که بخش مهمی از آن در سبد مأموریت های کانون قرار داده شده است.
وی ادامه داد: اینکه به افراد این امکان را بدهیم تا درک دقیق تری از خودشان و فضای موجود داشته باشند و موقعیتی را فراهم نماییم تا شایستگی های خودشان را پرورش دهند مهم می باشد. امروز این باور وجود دارد که اگر نظام تعلیم وتربیت ما توانایی این را داشته باشد که انسان ها را پرسشگر بار بیاورد خیلی بهتر از آن است که ذهن او را انباری از محفوظات و دانش هایی قرار دهد که مشخص نیست چقدر به کار او می آید.
عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد: به انسان هایی نیازمندیم که قدرت صورت بندی مسائل و پرسشگری را دارند و می توانند در مورد مسائل بیندیشند، خوب فکر کنند و خوب تصمیم بگیرند؛ بنابراین اگر نتوانیم این توانایی را به نسل جدید بدهیم هرچیزدیگری به او بدهیم راه گشا نخواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: اینجا یکی از نقطه های امید سرزمین ماست، اینجا یکی از عرصه هایی است که برای فرهنگ سازی، تمدن سازی، هویت سازی و شخصیت سازی امید بیشتری به آن می رود؛ خوشبختانه کانون سوابق درخشانی در فرهنگ ایران زمین دارد و همواره نامش با خلاقیت و اقبال و اشتیاق جوانان و نوجوان همراه بوده است و امیدوارم که این موجودیت پرارزش کماکان به حیات خودش ادامه و توسعه دهد و این نقش را به درستی و به بهترین وجه ایفا کند.
وی افزود: کرونا ما را درشرایطی قرار داده است و ما در شرایط عدم قطعیت کامل هستیم هیچ تصویری از آینده که امکان دارد یک ماه آینده باشد نداریم؛ ازاین رو کارهایی را برای سال های سال انجام می دادیم که آنها را بلد بودیم و جنس هوشیاری در آن کارها، هوشیاری عملی است؛ در حالیکه امروز باید هوشیارانه رفتار نماییم.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: امروز از هوشیاری عملی کاری برنمی آید امروز نیازمند هوشیاری استدلالی هستیم به این مفهوم که در لحظه بتوانیم در مورد خودمان و کارمان فکر نماییم و تصمیم بگیریم و شرایط را بفهمیم و متناسب با آن کنش و واکنش درستی داشته باشیم. دنیای امروز مانند حرکت در یک جاده بسیار پرخطری است که باید در لحظه حاضر بوده و چالش های آنرا مدیریت نماییم.
عضو کابینه تدبیر و امید اظهار نمود: اینکه ما چگونه می توانیم در مقابل مخاطرات واکنش سریع و بهنگام بدهیم یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که امروز بروز و ظهور پیدا می کند؛ توانایی پاسخگویی مدیران به نیازهایی که تابحال در معرض آن نبودند و در آن شرایط قرار نداشته اند.
وی با اشاره به اینکه ما در کمتر از یک ماه بعد از شیوع ویروس کرونا، شبکه شاد را فعال کردیم و هم اکنون بیشتر از ۱۴ میلیون مخاطب به آن ورود پیدا کرده اند، اضافه کرد: هر چند امکان دارد شاد نقص هایی هم داشته باشد اما از لحاظ سرعت و تنوع، واکنش آموزش و پرورش به مانند یک مجموعه زنده و پویا بود و در آینده مشخص می شود که آموزش و پرورش بار سنگینی را به دوش گرفته است الان هم با شروع سال تحصیلی با یک شرایط غیر منتظره ای روبه رو هستیم، بنابراین باید خوب فکر نماییم و خوب تصمیم بگیریم بنابراین همه مأموریت های کانون هم مورد مخاطره قرارگرفته است ازاین رو نمی گردد هیچ ماموریتی را تعطیل کنیم؛ پس اگر کرونا مسیری را مسدود کرده باید از مسیری دیگر کار را به پیش بیریم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، بامداد امروز محسن حاجی میرزایی از مرکز انیمیشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازدید و در آئین رونمایی از استودیو هنر پویا حضور یافت.
وزیر آموزش وپرورش از بخش های مختلف استودیو هنر پویا و مرکز انیمیشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه تولید فیلم و سریال و دیگر فعالیت ها در این مرکز قرار گرفت.
استودیو گنبد کبود که وزیر آموزش وپرورش از آن بازدید کرد، پیش ازاین ساخت انیمیشن های موفقی مانند سریال «روبی و جوجه ها» و انیمیشن استریپی را در کارنامه خود ثبت کرده است و دیگری استودیویی است که باهدف انتقال تجربیات و برگزاری دوره های آموزشی در کانون و همینطور تولید سلسله ای از آثار (به سبک انیمیشن دو بعدی) اخیرا در کانون مستقرشده است.
استودیو گنبدکبود تابحال در جشنواره های مختلف داخلی و بین المللی حضورداشته و موفق به کسب جوایز و افتخارات گوناگونی شده است و ورود انیمیشن کوتاه استریپی به بخش فیلم کوتاه اسکار (در سال ۲۰۱۶) که یکی از مهم ترین رویدادهای سینمای جهان است هم موید سطح تولیدات و افتخارات این استودیو است که در آن بیشتر از ده نفر از فعالان انیمیشن کشور درآن فعال اند.1399/05/19
23:05:59
5.0 / 5
2016
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین