آماری از ارزیابی نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش

آماری از ارزیابی نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۵۳۶ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در پایگاه های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان نوبت گیری كرده اند كه از این تعداد ۱۵۸ هزار و۴۰۰ نفر تابحال مورد ارزیابی قرار گرفته اند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی اظهار داشت: با استقبال خوب خانواده ها و باگذشت ۱۵ روز، بیشتر از نیمی از نوآموزان بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوبت گیری کرده اند و اجرای این طرح در تمامی استان های کشور به جز برخی شهرهای با وضعیت قرمز با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در حال اجراست.
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی افزود: پیشبینی اتاق انتظار برای والدین، افزایش زمان سنجش از ۱۵ به۳۰ دقیقه، افزایش ساعت کار پایگاه ها از ۴ به ۵ ساعت، پرداخت الکترونیکی وجه سنجش، امکان دو شیفته شدن پایگاه ها، اجبار کادر سنجش به استفاده از ماسک و دستکش و ضدعفونی مداوم پایگاه از اقداماتی است که سال جاری در طرح سنجش انجام شده است.
وی خواهان رصد روزانه پایگاه های سنجش باهدف مداخلات مؤثر شد و اضافه کرد: هیچ گونه ازدحامی در پایگاه های سنجش وجود ندارد و به خانواده ها این اطمینان را می دهیم که سنجش نوآموزان آنان با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام می شود.
حسینی اضافه کرد: اطلاع رسانی به خانواده ها و ترغیب آنان به حضور در پایگاه های سنجش خانواده ها برای رسیدن به پوشش ۹۹ درصدی باید مورد توجه تمامی ادارات در استان ها باشد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی در انتها اظهار داشت: برای نخستین بار امسال سنجش نوآموزان ایرانی بدو ورود به دبستان در خارج از کشور هم هم زمان با داخل کشور انجام می شود.



1399/05/06
15:16:24
5.0 / 5
2303
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین