تصویر آینده جامعه را می توان در آموزش و پرورش امروز دید

تصویر آینده جامعه را می توان در آموزش و پرورش امروز دید

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش وپرورش در گفتگوی هفته كه با حضور وزیر كشور و اعضای شورای معاونان برگزار شد، اظهار نمود: حضور و همكاری استانداران و فرمانداران با شورای آموزش و پرورش، ما را به یك شریك راهبردی برای شما و وزارت كشور را به شریك راهبردی برای آموزش و پرورش تبدیل می كند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در سومین نشست از سلسله نشست های گفتگوی هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و وزارت کشور و با موضوع گفتگو بر محور تحول با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، اعضای شورای معاونان و روسای۷۶۰ منطقه آموزش و پرورش کشور برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه ذی الحجه و خیرمقدم به وزیر کشور به سبب حضور در این جلسه، اظهار نمود: وزارت کشور از کانونی ترین و راهبردی ترین وزارتخانه ها است که بیشترین پیوند، ارتباط و همبستگی را با همه نظام اجرایی و دستگاه های دولتی برعهده دارد و مهم ترین نقش آن مسئولیت در مقابل سیاست های داخلی، خارجی و اجرایی کشور، ساماندهی گروه های اجتماعی، مدیریت بحران های کشور، مدیریت منطقه ای و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی، ساماندهی مشارکت اجتماعی و برگزاری انتخابات، مدیریت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد و تشکل ها و احزاب می باشد که این وزارتخانه را نسبت به سایر دستگاه ها برجسته و متمایز می کند.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش هسته مرکزی تحول است، اشاره کرد: بنیادی ترین و ریشه ای ترین نقطه آغاز تحول از آموزش و پرورش آغاز می شود و دستگاه عظیم تعلیم وتربیت است که مدیران آینده کشور را تربیت می کند.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه یادگیری مهم ترین جریان موثر در تحولات اجتماعی است، اظهار داشت: پذیرش این نگاه که جریان یادگیری مهم ترین و حیاتی ترین تاثیر را در آینده کشور دارد، برای کسانی که سطحی نگر هستند دشوار است ولی برای افرادی که عمیق تر فکر می کنند و به راهکارهای پایدارتر می اندیشند، ساده و قابل درک است. اگر خوب عمل نماییم بدین مدلول است که خوب آموختیم و اگر خوب عمل نمی نماییم لازم است جریان یادگیری خودرا اصلاح نماییم.
وی با اشاره به اینکه اندیشمندان معتقدند تصویر آینده جامعه را می توان در امروز مدارس دید، اذعان کرد: آموزش و پرورش بیشترین و حیاتی ترین تاثیر را در بهترین دوران زندگی دانش آموزان دارد و به شخصیت آنها شکل می دهد.
حاجی میرزایی اظهار داشت: آموزش و پرورش یک دستگاه بی نظیر از منظر پیوستگی ارتباط از صف تا ستاد و از وزارتخانه تا سطح خانواده ها است. ریشه هر تحولی نظیر صلح، امنیت، آرامش، مسئولیت، مقاومت، خلاقیت، نوآوری، اعتماد به نفس و استقلال که از ذهن افراد شروع می شود در یادگیری و آموزش است و برای هم افزایی در جامعه باید از همان دوره ابتدایی شروع نماییم.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: دانش آموزان باید از همان سال های اول آموزش و در دوران ابتدایی برقراری ارتباط درست، خوب شنیدن، تاب آوری در مقابل بحران، مدارا کردن، روحیه پرسشگری و اعتقاد به باورهای دینی را به خوبی یاد بگیرند.
وی حضور استانداران و فرمانداران را در شورای آموزش و پرورش استان و مناطق ضروری دانست و اظهار داشت: همکاری استانداران و فرمانداران با شورای آموزش و پرورش به این معنا است که نبض آموزش و پرورش در درون وزارت کشور در حال تپش است و ما را به یک شریک راهبردی برای شما و وزارت کشور را به شریک راهبردی برای آموزش و پرورش تبدیل می کند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حاجی میرزایی در آخر اظهار داشت: آموزش و پرورش نیازمند همراهی و کمک وزارت کشور است و می تواند به وزارت کشور در شناسایی لطمه های اجتماعی، شکل گیری هویت افراد، تربیت دانش آموزان جهت زندگی بهتر و قبول بیشتر مسئولیت اجتماعی کمک نماید و برگزاری این جلسات مجالی است برای همکاری بیشتر و بهتر دو دستگاه برای رسیدن به موفقیت هایی که پیش روی ما قرار دارد.
منبع:

1399/05/05
14:37:12
5.0 / 5
2300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین