رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبرداد

پوشش سوادآموزی۸۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی مقیم ایران

پوشش سوادآموزی۸۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی مقیم ایران

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اظهاركرد: در طرح سوادآموزی اتباع خارجی و آموزش سواد به مهاجران مقیم ایران بیشتر از ۸۵۰ هزار نفر از نعمت سواد برخوردار شده اند.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا شاپور محمد زاده در مورد طرح سوادآموزی اتباع خارجی با گرامیداشت یاد شهدای فاطمیون که دوشادوش رزمندگان عزیز کشورمان خون خویش را نثار اسلام عزیز و انقلاب کردند، اظهار داشت: ارتقای شاخص باسوادی و آموزش سواد به مهاجران مقیم ایران برای تقویت و ترویج فرهنگ اسلامی و توانمندسازی مهاجران خارجی با اولویت اتباع کشورهای دوست و برادر، در بهبود زندگی فردی و اجتماعی کاملاً مؤثر و ملموس است. با توجه به منویات مقام معظم رهبری و اجرای رسالت آموزش سواد به پناهندگان و اتباع خارجی، سازمان نهضت سوادآموزی در چهار دهه گذشته به این امر اهتمام کرده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اظهار نمود: در طرح سوادآموزی اتباع خارجی و آموزش سواد به مهاجران مقیم ایران با اولویت اتباع کشور افغانستان توانسته ایم بیشتر از ۸۵۰هزارنفر را از ابتدا تابحال تحت پوشش قرار بدهیم و از نعمت سواد برخوردار نماییم.

محمد زاده در مورد انواع طرح های آموزشی اتباع اظهار داشت: سازمان نهضت سوادآموزی علاوه بر فعالیتهای سالانه معمول خود که بعنوان طرح عادی مطرح است با همکاری نهادهای بین المللی همانند کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، شورای مهاجرین کشور نروژ و با هماهنگی اداره کل اتباع وزارت کشور با انعقاد تفاهمنامه های همکاری مشترک نسبت به شناسایی و جذب اتباع و مهاجران خارجی اقدام نموده است. در مجموع طرح های سوادآموزی اتباع خارجی که در چهار طرح شامل می شود، عبارتند از: سوادآموزی اتباع طرح عادی، سوادآموزی اتباع طرح کمیساریا، سوادآموزی اتباع طرح نروژی(NRC) و سوادآموزی اتباع طرح ریلیف اینترنشنال(RI).

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان آمار فعالیتهای این سازمان اظهار داشت: از سال ۱۳۶۳ تا آخر سال ۱۳۹۸ درمجموع تعداد ۸۵۰ هزار و ۱۱۵ نفر از اتباع و مهاجران خارجی در کلاس های سوادآموزی ثبت نام کرده، آموزش دیده و از خدمات سوادآموزی منتفع شده اند.

وی اضافه کرد: از مجموع آمار ذکرشده ۳۲ هزار و ۴۵۵ نفر در سال ۱۳۹۸ تحت پوشش طرح اتباع قرارگرفته اند که از این مقدار ۲۶ هزار ۱۷۵ نفر در طرح عادی اتباع و ۶۲۸۰ نفر تحت پوشش طرح های بین المللی، طرح کمیساریای سازمان ملل، طرح نروژی و طرح ریلیف قرارگرفته اند و از آمار ذکرشده در سال ۹۸ تعداد ۲۲ هزار ۶۰۸ نفر در دوره سوادآموزی و ۹۸۴۷ نفر در دوره انتقال شرکت داشته اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محمد زاده در مورد برنامه ریزی سوادآموزی اتباع در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: امسال باوجود محدودیت های پیش آمده به دلیل شیوع کرونا سازمان نهضت سوادآموزی برنامه ریزی نموده است تا ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر در دوره های سوادآموزی اتباع خارجی شرکت نمایند. از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۹۲ نفر در دوره سوادآموزی (معادل پایه سوم ابتدایی) و ۷۱۰۸ نفر در دوره انتقال (معادل پایه ششم ابتدایی) هستند که امیدواریم با مشارکت نهادهای بین المللی در سال ۹۹ هم شاهد سوادآموزی افراد یاد شده باشیم.
1399/05/01
23:45:17
5.0 / 5
2264
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین