آموزش مهارتی الگویی برای سوق دادن مدارس به این سمت

آموزش مهارتی الگویی برای سوق دادن مدارس به این سمت

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش وپرورش با بازدید از مجتمع آموزشی بامداد رویش با اشاره به برنامه های این مدرسه اظهار داشت: روش آموزش مهارتی، الگو و ظرفیت خوبی است كه مدارس به سمت آن سوق داده شوند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، قبل از ظهر امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید از مجتمع آموزشی بامداد رویش ویژه کودکان کار در محله دروازه غار در جنوب تهران، بعد از تشریح فعالیت قسمت های مختلف مجتمع توسط مسئولین مدرسه و گفتگو با برخی دانش آموزان، اظهار نمود: هدف مهم تعلیم و تربیت این است که افراد آماده زندگی کردن شوند همه آنچه ما به آن نیازمندیم بوسیله کتاب های درسی حاصل نمی گردد بلکه قسمتی از نیازها باید بوسیله کشف مهارت های لازم محقق شود.
وی ادامه داد: این مجتمع برنامه های بسیار خوبی برای کودکان تدارک دیده است تا درس ورزی آنها و توانمندی های ساخت و سازشان ارتقا پیدا کند و ظرفیت اجتماعی و قدرت حل مسئله در آنها افزایش پیدا کند بطوریکه بتوانند روابطشان با دیگران را تقویت نمایند.
وزیر آمورش و پرورش اشاره کرد: آرزو می نماییم همه مدارس ما به سمت آموزش های ترکیبی بروند تا دانش آموزان ترکیبی از دانش و مهارت و افزایش ظرفیت ها را تجربه کنند.
وی افزود: مطلوب ما این است که همه مدارس بتوانند افراد را جهت زندگی کردن آماده کنند این روش به دانش آموزان هویت، استقلال، قدرت سازندگی، اعتمادبه نفس، ارتقای شخصیت و... می دهد.
حاجی میرزایی اشاره کرد: الگویی که در مجتمع آموزشی مهارتی بامداد رویش وجود دارد ظرفیت خوبی است و معتقدم مدارس باید به این سمت بروند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی ادامه داد: آموزش وپرورش در قبال بچه های کار هر حمایتی نیاز باشد انجام می دهد البته دستگاه های مختلفی هستند که این کودکان را حمایت می کنند ما نیز در کنار سایر مجموعه ها نقش خودرا ایفا خواهیم کرد.
شایان ذکر است؛ مهارت کده های؛ فنی، چوب، صنعتی چوب، لوله کشی، فضای سبز، صحافی، جوشکاری و سخت افزار، مهارت کده چندمنظوره، خیاط کده، جوان کده، مطبخ کده، رایان کده، هنرکده، دهکده همچون بخش هایی بود که وزیر آموزش و پرورش از آن بازدید کرد.
منبع:

1399/04/25
00:12:28
5.0 / 5
2265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین