سخنگوی كمیسیون آموزش مجلس:

نظام آموزشی آموزش و پرورش باید اصلاح گردد

نظام آموزشی آموزش و پرورش باید اصلاح گردد

به گزارش مدیریت آموزش سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شمار قابل توجه فارغ التحصیلان دانشگاهی بیكار اظهار داشت: باید نظام آموزشی آموزش و پرورش اصلاح گردد تا دانشگاه هم اصلاح گردد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، احمد فلاحی در برنامه پرسشگر درباره اینکه آیا هدایت تحصیلی در انتخاب رشته بچه ها موثرتر است یا کنکور؟ اظهار داشت: تنها کنکور نیازمند اصلاح نیست بلکه نظام آموزشی نیاز به اصلاح دارد، همین طور نگاهی که در کل جامعه وجود دارد.
وی ادامه داد: باید دید انگیزه ها چیست که بیشتر داوطلبان کنکور به سمت رشته تجربی می روند؟ باید فرهنگسازی نماییم که دانشگاه های نسل چهارم دارد روی کار می آید و دانش های نظریه اشباع شده است. پزشک بیش از ظرفیت داریم. امروز باید به سمت دانش های کاربردی چون فنی برویم و نگاه ما بر توسعه دانشگاه فنی و حرفه ای باشد که دانشجوی ما مستقیم وارد کار شود.
وی با اشاره به شمار قابل توجه فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار اظهار داشت: باید نظام آموزشی آموزش و پرورش اصلاح گردد تا دانشگاه هم اصلاح گردد.
وی در واکنش به اینکه شمار شرکت کنندگان کنکور سراسری در گروه تجربی نسبت به کل داوطلبان، ۶۴ درصد است اظهار داشت: یک زمانی فرهنگ سازی می شد دانش آموزان ما به دانش سراها می رفتد و در زمانی به سمت رشته تجربی. دانشجویانی هم داریم که ترم اول و دوم تغییر رشته می دهند. دنبال مقصر نمی گردیم دنبال اصلاح نظام آموزشی هستیم. نقش خانواده هم موثر است؛ خانواده اجبار می کند و دانشجو مدرک کارشناسی گرفته بدون آنکه میل و رغبتی به آن داشته باشد.
فلاحی اشاره کرد: وقتی در آموزش و پرورش تحول ایجاد شود و ریل گذاری صحیح از آموزش و پرورش صورت گیرد اثرش را در آموزش عالی هم می گذارد. کنکور سنجش علمی دقیقی نیست؛ چه طور دانش آموز نمونه دبیرستان، در کنکور مشکل پیدا می کند؟ نوع برگزاری کنکور مشکل دارد و باید این ریل گذاری را اصلاح نماییم.
منبع:

1399/04/14
16:49:19
5.0 / 5
2483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین