افزایش ۹۷ درصدی درآمد شوراهای آموزش و پرورش

افزایش ۹۷ درصدی درآمد شوراهای آموزش و پرورش

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ۹۷ درصدی درآمد شوراهای آموزش و پرورش در سال ۹۸ اظهار داشت: شوراهای آموزش و پرورش، حق و حقوق آموزش و پرورش را از دستگاه های مختلف مطالبه می كنند.


رسول پاپایی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به افزایش ۹۷ درصدی درآمد شوراهای آموزش و پرورش در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ که آنرا ناشی از اجرای درست مواد درآمدی قانون شوراهای آموزش و پرورش دانست اظهار نمود: سازمان مدارس و مراکز غیردولتی اعلام نمود که رویکردش در شوراهای آموزش و پرورش از انفعال خارج شده و بر پایه مطالبه محوری خواهد بود.
وی ادامه داد: شوراهای آموزش و پرورش، حق و حقوق آموزش و پرورش را از دستگاه های مختلف مطالبه می کنند.
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بخش عمده ای از زمان ما صرف این شد که قانون شوراهای آموزش و پرورش را احیاء نماییم اظهار داشت: سعی کردیم تا اصول و چارچوب های قانونی مربوط را به روسای دستگاه ها، سازمان ها و وزارتخانه ها در چارچوب تعاملات مختلف و برگزاری جلساتی تبیین کرده و تاکید نماییم که قانون پابرجا می باشد و باید همه به آن عمل کنند تا حقوق آموزش و پرورش استیفا شود.
پاپایی افزود: تعامل خوبی با سایر وزارتخانه ها و بخصوص وزارت کشور که هرکدام از حیث قانون شوراها تکالیفی برعهده دارند انجام و منجر به این شد که تا حد زیادی قانون شوراها نسبت به سال های گذشته، بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه البته معتقدیم همچنان باید به اجرای مطلوب تر قانون شوراها فکر کرده و دستگاه های اجرایی که تکالیفی در این حوزه برعهده دارند تعامل سازنده تری در قبال قانون اتخاذ کنند اظهار داشت: علاوه بر اینها، اهتمام استاندارها و فرمانداران و میزان حضورشان در جلسات شورا بیشتر شده که در اجرای قانون موثر بوده است و سبب شده ظرفیت های مغفول و پنهان قانون شوراها به خوبی خودش را نشان دهد.
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: امیدوارم که قانون شوراها در تصمیم گیری ها، تصمیم سازی ها و برنامه ریزی های مدیران ارشد آموزش و پرورش هم جایگاه مناسبی پیدا کند.
منبع:

1399/04/05
20:38:54
5.0 / 5
2553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین