با اعلام اجرای طرح خوانا از مهر عنوان شد:

دریافت وجه، تعیین شرط معدل و برگزاری آزمون ورودی برای ثبت نام مدارس ممنوعست

دریافت وجه، تعیین شرط معدل و برگزاری آزمون ورودی برای ثبت نام مدارس ممنوعست

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای آزمایشی طرح «خوانا» از مهر نود و نه اظهار داشت: روی مهارت خواندن، نوشتن و حساب كردن در كلاس اول حساسیت و تاكید داریم و دغدغه خانواده ها هم همین است. طرح خوانا بر تقویت این مهارت ها متمركز است.


رضوان حکیم زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز ثبت نام مدارس از شروع خرداد، اظهار نمود: شیوه نامه ثبت نام را 22 اردیبهشت ماه به استانها ابلاغ و کوشیدیم چالش هایی که سال قبل وجود داشت را تا حد امکان پوشش دهیم. شیوه نامه امسال بطور خاص باتوجه به شرایط کرونایی تنظیم شده است.
وی اضافه کرد: پیش بینی می نماییم ثبت نام دانش آموزان ابتدایی تا ۳۱ مرداد به اتمام برسد و اطلاعات دانش آموزان وارد سامانه «سناد» شود. باتوجه به بخشنامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب های درسی در زمان ثبت نام مجاز نیست.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه به روال سال قبل برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون ورودی برای دوره پیش دبستانی و اول ابتدایی در تمام مدارس شامل دولتی و غیردولتی ممنوع می باشد، اظهار داشت: دانش آموزان بدو ورود به دبستان ملزم به انجام سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند.
وی همین طور با اشاره به اجرای آزمایشی طرح «خوانا» از مهر ماه امسال، اظهار داشت: تدوین بسته های یادگیری طرح خوانا در حال انجام می باشد. تقویت مهارت های خواندن، درک مطلب، بیان نظرات و احساسات، مهارت های نوشتن، ابراز وجود و آداب زندگی در این طرح دنبال می شود. روی مهارت خواندن، نوشتن و حساب کردن در کلاس اول حساسیت و تاکید داریم و دغدغه خانواده ها هم همین است.
حکیم زاده اضافه کرد: تلاش ما در همین راستا است و در ارزیابی پایانی کلاس اولی ها این قید را در دستورالعمل ابلاغی گذاشتیم که علاوه بر معلم، مدیر هم باید تایید کند که بچه ها مهارت خواندن و نوشتن پایه را فرا گرفته اند. این کار هم باید به صورت شفاهی و هم کتبی صورت گیرد.
منبع:

1399/03/09
11:50:50
5.0 / 5
2605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین