آموزش و پرورش استان سمنان در جوابیه ای تاكید كرد؛

رفع بسیاری مشكلات معلمان سمنانی خارج از حیطه استانی است

رفع بسیاری مشكلات معلمان سمنانی خارج از حیطه استانی است

مدیریت آموزش: اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان، رفع خیلی از مشكلات معلمان استان را خارج از حیطه استانی و برمبنای سیاست های كلان دانست.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به دنبال درج گزارشی در خصوص رسیدگی صنفی به مشکلات معلمان استان سمنان، جوابیه ای را طی یک نامه به دفتر خبرگزاری مهر استان ارسال شد که بر طبق وظیفه و رسالت قانونی که بر عهده این خبرگزاری قرار دارد، عیناً این جوابیه منتشر می شود.
با سلام و آرزوی قبولی طاعات پیرامون گزارش منتشرشده در آن رسانه با عنوان «روایت معاش دشوار معلمان استان سمنان / ‏ فداکاری در سایه مشکلات صنفی» بیان چند نکته برای تنویر افکار عمومی ضروری بنظر می رسد که انتظار است طبق قانون نسبت به انتشار آن اقدام کنید.
از اهتمام و پرداختن آن خبرگزاری به موضوع معلم و دغدغه های این قشر سپاسگزاریم.
رفع خیلی از مشکلات و معضلاتی که در این گزارش به آن اشاره شده خارج از حیطه استانی و حتی وزارتی است و نیازمند وضع قوانین جدید و یا تغییر قانون و تخصیص اعتبارات و منابع مالی است که همگان به آن واقفیم.
میزان پرداخت و حقوق معلمان و فرهنگیان کشور و استان تابع قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و از بودجه و منابع ملی به صورت متمرکز پرداخت می شود و آموزش و پرورش استان و شهرستان ها دخل و تصرفی در آن نمی توانند داشته باشند
هر یک از کارکنان آموزش و پرورش استان (کارکنان اداری، کادر آموزشی و اداره مدرسه) طبق قانون متناسب با شرایط شغلی خود شامل سمت و رسته خدمتی نوع استخدام، سابقه، مدرک تحصیلی و… حقوق و مزایا دریافت می کنند و بدیهی است این عوامل در میزان دریافتی افراد تأثیرگذار بوده و آنها را از یکدیگر متفاوت می سازد و خوشبختانه مدیران کل و معاونان و مدیران ارشد نیز از این قانون استثنا نبوده و فقط حق مدیریت شامل آنها می شود که آن هم کمتر از ۵۰۰ هزار تومان در ماه است.
معلمان ما همه نمونه هستند ولی آنچه هر ساله در اردیبهشت ماه و هفته بزرگداشت مقام معلم به صورت شکلی اتفاق می افتد و منجر به معرفی برخی از همکاران بعنوان نمونه می شود تابع مقرراتی است که از طرف ستاد معلم وزارت آموزش و پرورش به استانها ابلاغ گردیده و چارچوب و ملاک های انتخاب، امتیاز، شرایط افراد، سطوح انتخاب و تعداد نمونه ها کاملاً معین بوده و ارتباطی به جامعه فرهنگیان استان سمنان ندارد.
اهمیت شغل معلمی بر هیچکس پوشیده نیست و دشواری و تأثیرگذاری آن، بر اقشار مختلف جامعه کاملاً واضح و روشن است از طرفی می دانیم تناسب منطقی بین کارکرد، نوع کار و حق الزحمه یا حقوق وجود ندارد ولی به عبارت ساده حقوق کم دلیل کم کاری نبوده و نیست و معلمان و فرهنگیان عزیز هیچ وقت منزلت و شرافت معلمی خود، که میراث انبیا و اولیا الهی است را با نام و نان معاوضه و مقابله نکرده و نمی نماید.
چنانچه هر یک از فرهنگیان تصور می کنند برمبنای حکم کارگزینی میزان حقوق و دریافتی آنها درست محاسبه نشده یا اشتباهی در آن صورت گرفته است می بایست با واحد امور اداری آموزش و پرورش شهر محل خدمت خود یا استان تماس گرفته و یا مراجعه تا ضمن بررسی برای اقناع یا رفع اشکال احتمالی ایشان اقدام نماید.
محمدمهدی ملائیان رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان
گفتنی است خبرگزاری مهراستان سمنان در هفته معلم فقط قصد داشت با انتشار این گزارش به مشکلات معلمان بپردازد کما اینکه در گزارش نیز قیدشده که می بایست قوانین تغییر کرده و آنچه شرایط امروز معلمان را ساخته، نه کم کاری آموزش و پرورش استان بلکه در مسائل اقتصادی کشور است.
موضوع بعد که باید به آن اصرار کرد در هیچ کجای گزارش وهنی در قبال معلمان صورت نگرفته و پس مصداقی برای حقوق کم معادل کم کاری است یافت نمی گردد این خبرگزاری همانطور که در سابق نیز بوده، همیشه اهتمام کرده احترام اقشار مختلف خصوصاً معلمان که همچون تأثیرگذارترین اقشار جامعه هستند، را نگه دارد و مسائلی چون کم کاری، کم فروشی و… نسبت داده نشده است.
به هر صورت قصد خبرگزاری مهر استان سمنان بیان مشکلات صنفی نه فقط معلمان بلکه دیگر اقشار است که ریشه خیلی از آنها در مسائل کلان اقتصادی هستند اما این امر دلیل نمی گردد که نگاه محلی و استانی به این علل و مسائل نداشته باشیم.


منبع:

1399/02/27
23:19:01
5.0 / 5
2673
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین