تعطیلی، فرصتی برای تعمیرات مدارس

تعطیلی، فرصتی برای تعمیرات مدارس

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به نقش خیرین مدرسه ساز و اینكه تعطیلی مدارس فرصتی برای تعمیر جزئی و اساسی مدارس به وجود آورده است، اظهار نمود: این تعمیرات با رعایت پروتكل های بهداشتی انجام می شود. همین طور پروژه های در دست راه اندازی هم با سرعت خوبی در حال اجراست.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر با اشاره به روند ساخت و ساز مدارس اظهار داشت: منابع مدرسه سازی متنوع است که از اعتبارات ملی گرفته تا اعتبارات محلی و استانی دولتی و کمک خیرین مدرسه ساز را در برمی گیرد.

وی افزود: یک تشکل قوی به نام جامعه خیرین مدرسه ساز در کنار ماست که عمری بیشتر از دو دهه دارد و در کنار دولت به مدرسه سازی پرداخته است. جامعه خیرین مدرسه ساز کشور تابحال بیشتر از ۱۳۰ هزار کلاس درس را ساخته و تحویل ادارات کل آموزش و پرورش استان ها داده اند. خیرین به صورت میانگین ۲۰ درصد مدارس کشور را ساخته اند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور سرانه فضاهای آموزشی را در شرایط فعلی ۵.۲ متر مربع و سرانه مطلوب را ۸.۴ متر مربع اعلام نمود و اظهار داشت: باید سه متر مربع به فضاهای موجود اضافه نماییم. این در شرایطی است که ۱۰ استان کشور پایین تر از سرانه فضای آموزشی هستند و باید نگاه ویژه ای به آنها داشته باشیم.

رخشانی مهر در ادامه تصریح کرد که در دولت اخیر به موضوع مدرسه سازی توجه شده به صورتی که اعتبارات نوسازی در سال ۹۶، ۸۰۰ میلیارد تومان بود که ۵۰ درصد آن محقق شد. این رقم برای سال ۹۹ به بیشتر از ۶ هزار میلیارد تومان رسیده است. علاوه بر آن سال قبل شاهد تعهد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز بودیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که خیرین فقط افراد متمول نیستند بلکه گاهی افرادی با درآمد متوسط در امر مدرسه سازی مشارکت می کنند بعنوان مثال بتازگی برای مدارس سیستان و بلوچستان مادری از استان البرز ۲۱ النگوی خودرا اهدا کرد و خیر دیگری این النگوها را مبلغ دو و نیم میلیارد تومان خریداری کرد که صرف مدرسه سازی کند؛ البته وی این النگوها را به موزه خیرین مدرسه ساز اهدا می کند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه آئین نامه هایی برای ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی داریم اظهار داشت: سال قبل ۱۸ استخر ورزشی را تحویل آموزش و پرورش استان ها دادیم، همینطور ۱۵۰ سالن ورزشی به صورت مستقل به دانش آموزان اختصاص یافت.
وی با حضور در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در مدارس با جمعیت دانش آموزی بالا، داشتن سالن ورزشی لزوم دارد و در ندارس دخترانه بر داشتن سالن ورزشی سرپوشیده تاکید دارد، بر همین مبنا سال ۹۸ ساخت یک هزار زمین چمن مصنوعی را در دستور کار قرار دادیم.
منبع:

1399/02/10
20:00:52
5.0 / 5
2854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین