راه اندازی كمپین هر دانش آموز یك سفیر سلامت

راه اندازی كمپین هر دانش آموز یك سفیر سلامت

به گزارش مدیریت آموزش سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: دانش آموزان سفیر سلامت در این روزها با همكاری مراقبین سلامت كمپینی با عنوان «هر دانش آموز یك سفیر سلامت» راه انداخته اند و در آن به موضوعات سلامت، انجام رفتارهای بهداشتی و خود مراقبتی می پردازند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، حمید عبدل آبادی در یك برنامه رادیویی با اشاره به اینكه در روزهای قرنطینه ورزش و تندرستی دانش آموزان را فراموش نكرده ایم و مورد توجه بوده است اظهار داشت: دانش آموزان سفیر سلامت در این روزها با همكاری مراقبین سلامت كمپینی با عنوان «هر دانش آموز، یك سفیر سلامت» راه انداخته اند و در آن به موضوعات سلامت، انجام رفتارهای بهداشتی و خود مراقبتی می پردازند.
وی ادامه داد: صدا و سیما با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ارتباط خوبی دارد و برنامه های زیادی را برای انجام كارهای بدنی ضبط و پخش كرده است.
سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: دانش آموزان در كمپین «هر دانش آموز یك سفیر سلامت» مشاركت خوبی را داشته اند و در مسابقات شركت كردند و نقاشی كشیدند، خاطره نویسی داشتند و عكس و كلیپ منتشر نمودند.
وی ادامه داد: این كمپین ادامه دارد و تا كنون بیش از 200 هزار عكس و نقاشی را برای كمپین ارسال كردند و همین طور كلیپ هایی ارسال شده كه در آن رفتارهای بهداشتی و خود مراقبتی را نمایش می دهند.
عبدل آبادی درباره نحوه پیوستن به كمپین «هر دانش آموز یك سفیر سلامت» اظهار داشت: اپلیكیشن سفیران سلامتی روی پرتال آوای سلامت وزارت بهداشت قرار دارد و در سایت corona.ir نیز قابل مشاهده و دریافت است.
وی به خانواده ها و دانش آموزان نیز سفارش كرد كه ما مفهوم «خانه سالم» را داریم و خود دانش آموزان آنرا توسعه دادند. طبق تعریف، خانه سالم، خانه ایست كه اعضای خانواده رفتارهای بهداشتی و سلامت محور را یاد می گیرند و به همدیگر یاد می دهند.
سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: در این ایام باید ایمنی و بهداشت فردی و بهداشت دهان و دندان را رعایت نماییم. مراقب مصرف آب و انرژی در خانه باشیم و تغذیه سالم را در نظر بگیریم. استرس و اضطراب را مدیریت و به تحرك بدنی دقت كنیم.
منبع:

1399/01/24
22:46:01
5.0 / 5
3017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین