میرزاده بیان كرد

به رسمیت شناختن آموزش غیرحضوری درس كرونا به سیستم آموزشی كشور

به رسمیت شناختن آموزش غیرحضوری درس كرونا به سیستم آموزشی كشور

به گزارش مدیریت آموزش سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به رسمیت شناختن آموزش غیرحضوری یكی از درس هایی است كه كرونا به مسئولان آموزشی كشور داد پس انتظار می رود برنامه ریزی مدونی برای آموزش غیرحضوری صورت گیرد.


میرحمایت میرزاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها برای كنترل شیوع كرونا، اظهار نمود: اساسا آنقدر موضوع سلامتی دانش اموزان و دانشجویان و تمامی آحاد مردم برای مسئولان مهمست كه هیچ اولویتی بالاتر از آن وجود ندارد.
وی با بیان این كه «باید به سمت آموزش غیرحضوری رفت»، اظهار داشت: آموزش نباید تنها بر پایه حضور فیزیكی دانش آموزان و دانشجویان باشد كما این كه تجربه آموزش غیرحضوری را در كشورمان داریم. دانش آموزانی كه در روستاهای فاقد مدرسه درس خوانده و مدارج بالای علمی را كسب كردند، عشایری كه فرزندان شان از عید به بعد نمی توانستند در كلاس های درس حضور پیدا كنند، اما تمهیداتی را فراهم كردند تا آنها بتوانند به تحصیلاتشان ادامه دهند. نمونه خیلی از این افراد موفق در جامعه وجود دارد.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: درس كرونا به مسئولان آموزشی كشور این بود كه باید آموزش غیرحضوری را به رسمیت شناخته و برای آن برنامه داشته باشند چون آموزش غیرحضوری بدون برنامه شدنی نیست.
میرزاده توضیح داد: ما باید خودرا آماده نماییم كه قسمتی از آموزش ها از شبكه سراسری، تلویزیون و فضای مجازی و در بستر اینترنت صورت گیرد. باید به سمت تكالیف دارای شرایط پژوهشی برویم كه مهارت های زندگی و كارآفرینی را به فرزندان ما یاد بدهیم نه اینكه همچون شیوه های قدیم صرفا تكالیف نوشتاری داده شود. به هر حال ان شاءالله به زودی كرونا ریشه كن می شود اما باید برای پس از آن برنامه داشت و شرایط را فقط مثل شیوه های قدیمی پیش نبرد.
او در آخر اشاره كرد: باید برای آموزش غیرحضوری امكانات لازم در اختیار معلمان گذاشته شود. لازم است تبلت و برنامه های مربوطه به معلمان داده شده تا بتوانند آموزش غیرحضوری داشته باشند. درست است كه امروز معلمان كار جهادی انجام می دهند ولی باید برای طولانی مدت وسائل آموزشی لازم برای آموزش غیرحضوری در اختیار آنها قرار داده شود.1399/01/18
20:55:50
5.0 / 5
3130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین