انعقاد تفاهم نامه همكاری بین وزارت خانه های آموزش و پرورش و كشور

انعقاد تفاهم نامه همكاری بین وزارت خانه های آموزش و پرورش و كشور

به گزارش مدیریت آموزش تفاهم نامه همكاری بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت كشور به مدت سه سال منعقد شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، به منظور فراهم نمودن موجبات تحقق اهداف و تسهیل انجام مأموریت های دو وزارتخانه آموزش و پرورش و كشور و با جلب همكاریهای سایر دستگاه ها و سازمان ها در زمینه های مشترك، تفاهم نامه همكاری بین این دو وزارتخانه به مدت سه سال منعقد شد.
براین اساس؛ مبحث این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت ها؛ توانمندی ها و تشریك مساعی به منظور تسریع در دستیابی به اهداف و برنامه های مورد نظر در چهارچوب این تفاهم نامه در سطح ستاد، سازمان ها و واحدهای تابعه است.
از اهداف تفاهم نامه همكاری بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت كشور می توان به ارتقای تربیت عقلانی و رشد بینش دینی، سیاسی و اجتماعی دانش آموزان و اهتمام به جامعه پذیری برای تحكیم وحدت و همبستگی ملی، تقویت آموزش و پرورش مناطق مرزی، افزایش استفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی و سایر نهادها و دستگاه های اجرایی، ارتقای سطح آموزش و آگاهی و فرهنگ ایمنی و آماده سازی در مورد مسئولیت های شهروندی و مقابله با نتایج ناشی از سوانح طبیعی اشاره نمود.
بر طبق این تفاهم نامه؛ وزارت كشور متعهد شده است تا در برگزاری مستمر جلسات شوراهای آموزش و پرورش استان ها، شهرستان ها و مناطق كشور با حضور فعال روسای شوراها، تاكید برسیاست گذاری و برنامه ریزی جهت ایجاد و توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی، توجه به آموزش و پرورش دختران و زنان در روستاها، مناطق عشایری و استان های مرزی، توجه به اردوگاه های فرهنگی ورزشی، ورزشگاه ها و مراكز پرورشی و فضاهای بهداشتی، تقویت مشاركت نهادهای مردمی و دولتی با هدف همیاری با ادارات آموزش و پرورش، تقویت منابع مالی و آموزشی مناطق مرزی، هم افزایی استانداران در مورد ریشه كنی بی سوادی، هم افزایی در جهت گسترش برنامه ها و خدمات برای جلوگیری از صدمه های اجتماعی و... اهتمام داشته باشد.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، همینطور تعهدات وزارت آموزش و پرورش آمده در این تفاهم نامه شامل؛ كوشش برای توسعه ورزش خانواده ها از راه بهره مندی از فضاهای آموزشی و پرورشی و ورزشی، مشاركت فعال در زمینه سوادآموزی مشمولین اتباع خارجی، برگزاری دوره های تربیت سیاسی و كرسی های آزاد اندیشی دانش آموزی، برگزاری برنامه های آموزشی درباره حقوق شهروندی، تجهیز مدارس به امكانات و تجهیزات امداد و نجات از راه ساز و كارهای مالی و اعتباری، بهره گیری از مفاهیم مدیریت بحران در محتوای درسی و آزمایشگاهی و... است.1399/01/07
12:07:54
5.0 / 5
3621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین