رصد اقدامات آموزش و پرورش در تعطیلات كرونایی مدارس

رصد اقدامات آموزش و پرورش در تعطیلات كرونایی مدارس

مدیریت آموزش: مدیركل ارزیابی و عملكرد و پاسخگویی به شكایات، رصد تحولات و اقدامات انجام شده در وزارت آموزش و پرورش توسط اداره كل ارزیابی عملكرد وپاسخگویی به شكایات در شرایط تعطیلی مدارس به سبب ویروس كرونا را تشریح نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اداره كل ارزیابی و عملكرد وپاسخگویی به شكایات وزارت آموزش وپرورش با همكاری و هماهنگی با دبیرخانه كمیته آموزش وپرورش ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، برمبنای وظایف و ماموریت های محوله رصد تحولات و اقدامات انجام شده در استانها، مناطق و مدارس سراسر كشور را در طول مدت تعطیلی مدارس به سبب ویروس كرونا را پیگیری و روزانه به كمیته مذكور گزارش كرده است.

طراحی فرم اطلاعاتی بمنظور نظارت بر عملكرد مدیران و عوامل اجرایی
دراین باره زهرا مظفر مدیركل ارزیابی و عملكرد وپاسخگویی به شكایات اظهار داشت: این اداره كل با همكاری معاونت تربیت بدنی و سلامت با طراحی فرم اطلاعاتی بمنظور نظارت بر عملكرد مدیران و عوامل اجرایی مدارس، مناطق و استانها در نحوه روند آموزش مجازی و ازراه دور دانش آموزان به وسیله مدارس، معلمان، گروه های آموزشی، شبكه های ملی و استانی با ۱۲ سؤال در حوزه های چگونگی فعالیت مدارس، معلمان، خانواده ها، سفیران سلامت، راهبران آموزشی، وضعیت آموزش ضمن خدمت عوامل مدرسه در پیش گیری از بیماری كرونا، وضعیت بهداشتی مدارس، وضعیت تهیه و استقرار مواد ضدعفونی كننده به مقدار نیاز هنگام بازگشایی در مدارس، بوسیله سامانه نظارت بارگذاری و به روش سیستمی و با تاكید بر خود اظهاری مدیران بر پروسه برنامه های مدارس نظارت كرده است.
وی ادامه داد: بعد از پاسخ دهی و مشاركت بیش از ۹۵ درصد مدارس در پاسخگویی به سؤالات و تكمیل فرم ها، نوعی آموزش غیرحضوری به مدیران در امتداد انجام وظایف و ماموریت های خود در هنگام تعطیلی مدارس با شعار آموزش تعطیل نیست انجام شده است.

مشاركت ۱۰۰ هزار مدیر مدرسه در پاسخگویی به سؤالات
مظفر اظهار نمود: در دو دوره گزارش گیری و در هر مرحله ۱۰۰ هزار مدیر مدرسه (در دو مرحله حدود ۲۰۰ هزار) در تكمیل فرم ها مشاركت داشته و درواقع ماموریت های مدیر و عوامل اجرایی مدارس از این طریق رصد و نظارت شده است و نسبت به نكات مهم و مشكلات مطروحه بعد از طرح در ستاد برنامه ریزی انجام شده است.

۸۵ درصد مدارس و معلمان بوسیله آموزش الكترونیكی را با استفاده از كانال های مختلف انجام می دهند
مدیركل ارزیابی و عملكرد وپاسخگویی به شكایات با اشاره به پالایش سؤالات مطروحه در این فرم ها اظهار داشت: مشخص گردید بیش از ۸۵ درصد مدارس و معلمان بوسیله آموزش الكترونیكی و استفاده از كانال های مختلف، آموزش دانش آموزان را بر عهده دارند و با همكاری والدین محترم تعامل دوسویه برقرار است. بنظر می رسد تهدید بیماری كرونا در آموزش وپرورش تبدیل به یك فرصت شده است و معلمان با استفاده از یك ابزار مجازی در اختیار، با یك نهضت آموزش غیرحضوری و مشاركت فعال به صورت جهادگرانه و مسئولانه در زمان تعطیلی مدارس به آموزش پرداخته و ارتباط خودرا بادانش آموزان قطع نكرده اند.

ارتباط تلفنی با روسای انجمن اولیا ۳۰۰ مدرسه كشور جهت درستی آزمایی
وی در مورد نحوه درستی آزمایی پاسخ های مدارس اظهار داشت: ارزیابی عملكرد از طرق مختلف به رصد و نظارت وضعیت عملكرد مدارس در نحوه آموزش غیرحضوری پرداخته است تا بتواند با ارائه گزارش های منطبق بر حقیقت و ارائه به كمیته مستقر در وزارت متبوع، بتوانند در تصمیم گیری و سیاست های پروسه آموزش پس از رفع این مشكل تصمیم گیری نمایند پس در ایام گذشته این اداره كل با همكاری دفتر انجمن اولیا و مربیان طی تماس تلفنی به صورت اتفاقی با بیش از۳۰۰ تن از روسای انجمن اولیا و مربیان مدارس سراسر كشور از ۳۲ استان، وضعیت فعالیت مدارس و نحوه آموزش دانش آموزان به طرق مختلف مجازی پیگیری ورود شد. لازم به ذكر است بیش از ۸۵ درصد از وضعیت آموزش مجازی و نحوه فعالیت مدارس و معلمان ابراز رضایت مندی داشته و پیشنهادهای ارزشمندی را مطرح نمودند كه در كمیته آموزش وپرورش ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا مطرح وجهت برنامه ریزی اقامتت لازم در دستور كار قرارگرفته است.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، او در آخر زحمات ساعی و كم ادعای معلمان، مدیران و عوامل اجرایی مدارس كه عاشقانه و جهادگرانه باروحیه سرشار از ایثار و فداكاری در این روزگار سخت كرونایی با شركت فعالانه در نهضت آموزش از راه دور، دانش آموزان را با شعار «آموزش تعطیل نیست» همراهی كرده و برگ زرین دیگری در تاریخ آموزش وپرورش را رقم زدند را تشكر كرد.
منبع:

1398/12/28
21:11:03
5.0 / 5
3374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین