وظایف فرهنگیان در مقابل ویروس كرونا اعلام گردید

وظایف فرهنگیان در مقابل ویروس كرونا اعلام گردید

مدیریت آموزش: كمیته آموزش وپرورش ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا با صدور بخشنامه ای نقش ها و وظایف همكاران شاغل در مدارس سراسر كشور را به ادارات كل استانها ابلاغ نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، باتوجه به شرایط خاص كشور در مواجهه با بیماری كرونا و بمنظور حفظ سلامت و ایمنی معلمین و همكاران ساعی وزارت آموزش وپرورش كه همواره در شرایط سخت كشور با تاكید بر شایستگی های خویش، پیشگام بوده اند و در این برهه حساس كشور نیز با ایجاد نهضت ملی جهاد آموزشی، جلوه هایی زیبا از خلاقیت و نوآوری را در آموزش وپرورش دانش آموزان به منصه ظهور كشاندند و یك دفعه دیگر جایگاه خود را در سبد تقاضای اجتماعی جامعه رفعت بخشیدند، كمیته آموزش وپرورش ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا بخشنامه ای در خصوص شرح وظایف و مسئولیت های همكاران شاغل در مدارس را به ادارات كل آموزش وپرورش استانها ابلاغ نمود.
در متن این بخشنامه به تفكیك به شرح وظایف مدیران و معاونین مدرسه، آموزگاران و دبیران، معاونین پرورشی و تربیت بدنی یا مربی پرورشی، مربی بهداشت مدرسه، مشاور مدرسه، تشكل های دانش آموزی خصوصاً سفیران سلامت و سرایداران و نیروهای خدماتی، پرداخته شده است.
در این بخشنامه تاكید شده است كه لازم است كلیه همكاران مدرسه بمنظور تحكیم، هماهنگی و یكپارچگی اقدامات در دست اجرا، متن كامل این بخشنامه مطالعه كنند.
بر طبق این بخشنامه؛ دستگاه های اجرایی موظف هستند:
- دستورالعمل های صادره از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نسبت به تامین امكانات بهداشتی از قبیل ماسك، دستكش، مواد ضدعفونی كننده و نظیر آنها جهت استفاده كاركنان خود اقدام نمایند.
-ارائه آموزش های لازم به كاركنان، نصب پیام ها و علایم هشداردهنده جهت آگاهی مراجعان برای تعامل مناسب با شرایط ویژه ناشی از شیوع بیماری كرونا و رعایت نكات بهداشتی در محیط اداری
-كلیه مكاتبات اداری بین دستگاه های اجرایی و واحدهای تابعه دستگاه ها باید بوسیله شبكه دولت و اتوماسیون اداری صورت گیرد و از پذیرش اسناد و مدارك و مكاتبات اداری كه به صورت فیزیكی و غیرالكترونیكی ارسال می شود خودداری گردد.
همین طور كلیه خدمات دستگاه های اجرایی به روش های زیر ارائه خواهد شد:
-ارائه خدمت به صورت الكترونیكی بوسیله میز خدمت الكترونیكی، سامانه های الكترونیكی، برنامه های كاربردی دولت همراه و یا مراكز تماس
-ارائه خدمت بوسیله پست به آدرس ذی نفعان
همین طور این بخشنامه، وظایف مدیران، معاونان آموزشی- پرورشی و تربیت بدنی، آموزگاران و دبیران، مربی بهداشت، مشاور مدرسه، تشكل های دانش آموزی خصوصاً سفیران سلامت، سرایدار و نیروهای خدماتی را مشخص كرده است.
منبع:

1398/12/27
19:25:29
5.0 / 5
3314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین