مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر تشریح كرد:

روش اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات كشوری

روش اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات كشوری

به گزارش مدیریت آموزش ایسنا/بوشهر مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر با تشریح روش اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات كشوری از پیگیری فوق العاده ویژه برای مشاغل آموزشی توسط وزارت متبوع اطلاع داد.


علیمراد كرمی با اشاره به اینكه دولت تدبیر و امید در جهت برقراری عدالت و رفع تبعیض بین كاركنان، با افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات كشوری موافقت نمود، اظهار داشت: در اجرای قانون مدیریت خدمات كشوری بعضی از دستگاه ها از تمام یا بخشی از این امتیازات بهره برده بودند، كه در این مرحله یا افزایشی نخواهند داشت و یا افزایش آنها كم خواهد بود اما برخی از دستگاه های اجرایی كه تا كنون از این امتیاز استفاده نكرده بودند رقم بیشتری به حقوقشان اضافه می شود.
وی افزود: فوق العاده ویژه امتیازی است كه بین حقوق كاركنان اداری و آموزشی می تواند تفاوت ایجاد كند بنا بر این وزارت متبوع پیگیر بهره مندی مشاغل آموزشی هم از این آیتم و امتیاز است.
كرمی با اشاره به اینكه در فصل دهم قانون خدمات كشوری میزان حقوق و مزایای یك كارمند مشخص می شود؛ خاطرنشان كرد: دولت در سال ۹۴ مصوبه ای تحت عنوان رتبه بندی حرفه ای معلمان اجرا كرد و یكی از آیتم های فصل دهم یعنی حق شغل را از ۱۵ تا ۵۰ درصد اضافه كرد.
این مسئول افزود: در سال ۹۸ دولت تصمیم گرفت تا برپایه آیتم های قانون مدیریت خدمات كشور، در رتبه بندی حرفه ای معلمان؛ سه آیتم از فصل دهم یعنی حق شغل، حق شاغل و فوق العاده شغل افزایش دهد.
مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینكه بر مبنای تصمیم دولت باید تمام آیتم های فصل دهم كاركنان دولت افزایش یابد، اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه بخشنامه ای به دستگاه ها ابلاغ نمود كه هر كدام از كاركنان دولت كه امتیازات فصل دهم آنها كمتر از ۵۰ درصد است و گرفتار تبعیض با كاركنان دیگر شده است به ۵۰ درصد برسد.
وی با اشاره به اینكه با اجرای فصل دهم برای همه فرهنگیان هیچ حقوقی از آنان كم نشد، اشاره كرد: همه كسانی كه زیر ۵۰ درصد امتیاز بودند، آیتم هایشان ارتقا پیدا كرد و به عدد بالاتر رسید.
علیمراد كرمی افزود: فاصله ی به وجود آمده بین نیروهای اداری و آموزشی به سبب فوق العاده ویژه بود كه طبق قانون مختص به نیروهای اداری است.
وی با اشاره به اینكه در شرایط فعلی باید اصلاح ضرایب رتبه بندی در دستور كار قرار گیرد، اظهار داشت: در این راستا وزارت متبوع پیشنهاد فوق العاده ویژه را برای نیروهای آموزشی مطرح كرده است كه در آن بر مبنای ضرایبی، فوق العاده ویژه به نیروهای آموزشی تخصیص یابد.1398/12/18
14:00:45
5.0 / 5
3618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین