آخرین اخبار از تعداد مبتلایان به كرونا تا راه های پیش گیری از آن

آخرین اخبار از تعداد مبتلایان به كرونا تا راه های پیش گیری از آن

مدیریت آموزش: تراژدی اتوبوس های كاغذی، ماسك چند؟، خطر كرونا در معتادان بیشتر است، مورد مشكوك به كرونا در مدارس نداشتیم/ توزیع ماسك و مواد ضدعفونی كننده، فهرست بیمارستان های پذیرش كننده بیماران كروناویروس اعلام گردید و... از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا طی امروز (3 اسفندماه) هستند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری ایسنا، امروز شنبه (۳ اسفندماه) بیشتر از ۵۰ خبر، مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:
تراژدی اتوبوس های كاغذی
بی رودربایستی وضعیت اتوبوس های پایتخت از آنچه كه مسئولان تصور می كنند بغرنج تر است، وضعیتی كه با اصلاح قیمت بنزین چنان بدتر شد به شكلی كه گاهی باید عطای سوار شدن به اتوبوس را به لقایش بخشید و یا اگر مجبور به انتخاب اتوبوس شدی، اگر خیلی هنر داشته باشی باید بتوانی چند سانتی متر در چند سانتی متر، جا برای ایستادن و آویزان شدن از میله های اتوبوس برای خودت دست و پاكنی و نهایتا خیلی زرنگ باشی جایت را طوری تنظیم كنی كه وقتی خواستی پیاده شوی لای دست و پای مردم گره نخوری و از ایستگاه جا نمانی.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مسئولان شهرداری تهران، پس از اصلاح قیمت بنزین تعداد مسافران حمل و نقل عمومی خصوصاً اتوبوس حدود ۲۰ الی ۲۵درصد افزایش یافته است، این افزایش تعداد مسافران در حالی است كه بنا بگفته محمود ترفع، مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی شاهد افزایش فرسودگی اتوبوس های پایتخت هستیم.
قرنطینه خود خواسته محسن هاشمی
رئیس شورای شهر در مورد عدم حضورش در جلسه هیات رئیسه توضیحاتی ارائه كرد.
محسن هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جلسه اخیرش با شهردار منطقه ۱۳ كه هم اكنون در بیمارستان به سبب مشكوك بودن به ویروس كرونا بستری است، اظهار داشت: سه شنبه هفته گذشته جلسه ای در مورد شورایاران در منطقه ۱۳ تشكیل شد كه با شهردار منطقه ۱۳ كه هم اكنون مشكوك به مبتلاشدن كرونا است، دیدار داشتم.
كشندگی "كرونا" كمتر از "آنفلوآنزا"/اعلام آمار بیماری، روزانه ساعت ۱۳
وزیر بهداشت با تاكید بر عدم توجه به شایعات پیرامون كرونا ویروس، اظهار داشت: بررسی های بیشتر بر روی موارد مشكوك در حال انجام می باشد و آمار جدید هر روز حدود ساعت ۱۳ به صورت تجمیعی به مردم اعلام خواهد شد.
دكتر سعید نمكی درباب شیوع كرونا ویروس در كشور اظهار داشت: بعد از گزارشاتی كه از استان قم در خصوص وجود بیماران مبتلا به آنفلوآنزا به دست ما رسید، بررسی های دقیق تر همكاران ما شروع شد كه حاكی از تایید بروز موارد آنفلوآنزا در این استان بود. طبق پروتكل های سازمان بهداشت جهانی اگر فردی به محل آلوده به ویروس سفر كرده باشد و یا در تماس مستقیم و موثر با افراد آلوده بوده باشد باید طبق قوانینی كه برای برخورد با مبتلایان به كرونا ویروس وجود دارد با او برخورد نماییم.
"ماسك" چند؟
به دنبال گزارش موارد مثبت كروناویروس در كشور، شواهد حاكی از آنست كه بازار برای محتكران و گران فروشان "ماسك" داغ شده؛ بطوریكه گزارش ها از برخی داروخانه ها و مراكز عرضه ملزومات پزشكی نشان میدهد كه انواع ماسك یا گیر نمی آید و یا با قیمت های چند برابری عرضه می شود.
هرچند كه با انتشار اخبار شیوع كروناویروس جدید در چین و سایر كشورها، بازار ماسك و ژل ضدعفونی دست در ایران نیز گرفتار التهاب شد و بعضی از كمبود این اقلام در داروخانه ها صحبت كردند، اما اداره كل تجهیزات و ملزومات پزشكی سازمان غذا و دارو اعلام نمود كه به هیچ عنوان در كشور كمبود ماسك وجود ندارد و با گران فروشان ماسك هم برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.
شناسایی ۱۰ مورد جدید كروناویروس در كشور / شمار جانباختگان به ۵ تن رسید
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از شناسایی قطعی ۱۰ مورد جدید كروناویروس ۲۰۱۹ آگاهی داد.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دكتر كیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت بیماری كروناویروس جدید در كشور اظهار داشت: تا این لحظه بیشتر از ۷۸۵ نفر از میان هزاران نفری كه به مراكز بهداشتی بازگشت كردند، به مراكز درمانی ارجاع شدند و تحت نظر قرار گرفتند تا بررسی های بیشتری روی آنها صورت گیرد.
فهرست بیمارستان های پذیرش كننده بیماران كروناویروس اعلام شد
فهرست بیمارستان های ارائه دهنده خدمت به بیماران مبتلا به كروناویروس در كل كشور از طرف سازمان نظام پزشكی اعلام گردید.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، بنابر اعلام كانال اطلاع رسانی سازمان نظام پزشكی، در مجموع ۱۷۰ بیمارستان در كشور ارائه دهنده خدمت به مبتلایان كروناویروس هستند.
تعطیلی مهدهای كودك قم/ تدابیر پیش گیری از شیوع كرونا در مراكز بهزیستی
رئیس كمیته پیش گیری از بیماری های واگیردار سازمان بهزیستی كشور از تخصیص سرانه ۳۰ هزار تومانی برای تهیه اقلام بهداشتی و پیشگیرانه از شیوع كروناویروس در مراكز شبانه روزی تحت پوشش این سازمان آگاهی داد.
محمد نفریه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه با شیوع كرونا ویروس در چین كمیته دائمی پیش گیری از بیماری های سازمان بهزیستی نیز آغاز به كار كرد، اظهار داشت: این كمیته تمهیدات لازم برای پیش گیری از شیوع كرونا ویروس را در دستور كار قرار داد. بدین سان دستورالعمل هایی عمومی در هماهنگی وزارت بهداشت تهیه و به تمامی مراكز استانها ارسال شد.
خطر كرونا در معتادان بیشتر است
یك پژوهشگر و درمانگر اعتیاد با اشاره به اینكه پایین بودن سیستم ایمنی بدن معتادان موجب می شود آنها در مقابل بیماری های عفونی نسبت به افراد عادی لطمه پذیرتر باشند، به معتادان سفارش كرد باتوجه به اینكه از سیستم ایمنی بسیار ضعیفی برخوردار می باشند علاوه بر شستشوی مداوم دست ها، تماسهای خودرا با یكدیگر به شدت كاهش دهند.
رامین رادفر در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تمامی معتادان به سبب مصرف مواد مخدر از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار می باشند كه البته ضعیف بودن سیستم ایمنی در معتادان تزریقی بیشتر از دیگر معتادان است، اما بطور كلی پایین بودن سیستم ایمنی بدن معتادان موجب می شود آنها در مقابل بیماری های عفونی نسبت به افراد عادی به شدت لطمه پذیرتر باشند. بطور مثال بیماری عفونی مانند سل كه سرعت انتقال و مسری بودن آن بمراتب از ویروس كرونا و ویروس های تنفسی دیگر كمتر است، میان مصرف كنندگان مواد مخدر بیشتر از افراد عادی است.
مورد مشكوك به كرونا در مدارس نداشتیم/ توزیع ماسك و مواد ضدعفونی كننده
مدیركل امور سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینكه هیچ مورد مشكوكی در مدارس از مبتلاشدن به كرونا ویروس نداشتیم اظهار داشت: اگر هم مواردی وجود داشته باشد باید وزارت بهداشت اطلاع رسانی كند و ما امر آموزش و پیشگیری را بر عهده داریم.
دكتر حسن ضیاءالدینی در گفت و گو با ایسنا، درباره تمهیدات آموزش و پرورش برای پیش گیری از كرونا در جمعیت دانش آموزی اظهار نمود: ما آموزش ها را از چندی پیش در كل كشور آغاز نموده ایم و بمنظور ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان بخشنامه هایی را با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشكی به استانها ارسال كرده ایم تا اصول بهداشتی و فردی و نكات سلامت به دانش آموزان آموزش داده شود.
كروناویروس و سفارش های یك دامپزشك به كسانی كه از حیوان نگهداری می كنند
به دنبال شیوع ویروس كرونا در كشورهای مختلف، پرسش هایی در زمینه نگهداری از حیوانات و خطر مبتلاشدن به این ویروس مطرح است. یك دامپزشك ضمن تاكید بر اینكه مطالعه یا تاییدیه ای در خصوص اینكه حیوانات همچون حیوانات خانگی می توانند عامل مبتلاشدن به ویروس كرونا باشد، وجود ندارد، بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و محیطی در این رابطه اصرار كرد.
پیمان محمدزاده در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش كه آیا حیوانات خانگی مستعد مبتلاشدن به ویروس كرونا هستند، با تاكید بر اینكه صاحبان حیوانات خانگی به هیچ عنوان دراین زمینه نگرانی نداشته باشند، اشاره كرد: به هر حال سفارش ما این است كه به سبب سایر عوامل بهداشتی بعد از تماس با حیوانات دست ها بطور دقیق شسته شوند. ممكنست برخی افراد در شرایط فعلی گرفتار استرس شوند و به حیوانات لطمه رسانند یا بخواهند حیوان خانگی شان را از خود دور كنند. به این گونه افراد باید اطمینان داد كه تابحال هیچگونه گزارشی در دنیا در خصوص ابتلای حیوانات خانگی (پِت ) به ویروس كرونا نداشته ایم.
مخالفت پلیس با كاهش مجازات مجرمان موادمخدر
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا خواهان تجدید مجازات مجرمان موادمخدر در قانون شد.
سردار مسعود زاهدیان در گفت و گو با ایسنا، درباره احتمال كاهش مجازات مجرمان موادمخدر نظیر قاچاقچیان و خرده فروشان اظهاركرد: در گذشته زمانی كه قانونگذار برای مجرمان موادمخدر قانون را تدوین كرد، واقع بینانه با موضوع روبه رو و این قانون تدوین شد، چونكه این افراد سلامت جامعه را به خطر می اندازند و حتما باید مجازاتشان سنگین تر از چیزی كه هست بشود، نه اینكه تقلیل پیدا كند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
بعد از مبتلاشدن به "كووید-۱۹" چه اتفاقی در بدن می افتد؟
سخنان وزیر بهداشت تركیه درباره كروناویروس در ایران، درست منعكس نشده است
فهرست بیمارستان های پذیرش كننده بیماران كروناویروس اعلام شد
شناسایی ۱۰ مورد جدید كروناویروس در كشور / شمار جانباختگان به ۵ تن رسید
عمر مفید ماسك ها / مدت زمانی كه ویروس كرونا روی سطوح می ماند
منبع:

1398/12/04
22:53:19
5.0 / 5
3989
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین