رئیس ستاد انتخابات سمنان؛

در انتخابات مجلس به كسی رای دهید كه از دانش و تخصص لازم برخوردار باشد

در انتخابات مجلس به كسی رای دهید كه از دانش و تخصص لازم برخوردار باشد

به گزارش مدیریت آموزش ایسنا/سمنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان سمنان ضمن تاكید بر ضرورت انتخاب آگاهانه از رای اولی خواست به داوطلبانی رای بدهند كه از تخصص، دانایی، توانایی و دانش لازم برای تكیه زدن بر كرسی مجلس و نمایندگی مردم برخوردار باشند.


حبیب الله خجسته پوردر همایش حماسه رای اولی های استان در سالن شهید مطهری اداره كل آموزش و پرورش، اظهار نمود: تمامی آحاد مردم و بخصوص رای اولی ها، دست خداوند برای عزت بخشیدن به كاندیداها و انتخاب فرد اصلح در پای صندوق رای هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینكه انتخابات عرصه ای است كه افراد خویش را برای قرار گرفتن در جایگاهی از حكومت داوطلب می كنند، تصریح كرد: ما هم وسیله ای هستیم تا با قرار گرفتن در پای صندوق ها، در عزت بخشیدن به كاندیدا، دست خداوند باشیم.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا-به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان دكتر خجسته پور بر ضرورت انتخاب فرد اصلح تاكید و خاطرنشان كرد: باید به افرادی رای دهیم كه برای جایگاهی كه برای تكیه زدن بر آن داوطلب شدند از تخصص، توانایی، دانایی، دانش و خصوصیت های متناسب با آن برخوردار باشند.
وی به سرآغاز داستان های كودكانه با عبارت " یكی بود، یكی نبود" اشاره نمود و اظهار داشت: در واقع این عبارت اشاره به خداوند متعال دارد كه تك، واحد و یكتا بود و بزرگی و عظمت آن بی نهایت است و هیچ عمل و حركتی بدون اراده خداوند امكان پذیر نخواهد شد.
خجسته پور با اشاره به آیه قرآنی "تُعَزُّ مَن تَشاء و تُزِلُّ مَن تَشاء"، اظهار داشت: خداوند اگر بخواهد عزت و اگر نخواهد هم ذلت به بندگان خود می دهد، اما بخشیدن این عزت و ذلت خصوصیت ها و زمینه هایی دارد و در قالب و قالب سُنت خدا صورت می گیرد.
وی افزود: توكل و سَعی در كنار هم، سُنت خداوند است و اگر در این سُنت قرار بگیریم و به معنای واقعی كلمه به آن عمل نماییم، یقینا عزت خداوند نصیب ما خواهد شد و در غیر این صورت ذلت برای ما به همراه خواهد داشت.
معاون استاندار سمنان با اشاره به اینكه سُنت خداوند به هیچ عنوان تغییر پذیر نیست، به زندگی و داستان حضرت یوسف(ع) اشاره نمود و اضافه كرد: زمانی كه حضرت یوسف(ع) توكل به خداوند كه یكی از اركان اصلی سُنت خداوند است را در زندان فراموش كرد و به بنده خدا متوصل شد، خداوند به او عزت آزادی را عطا نكرد، اما زمانی كه خواب پادشاه مصر را تعبیر كرد، برای كمك و رسیدگی به امورات مردم برای عبور از خشكسالی و قحطی، خویش را برای انتخاب، كاندیدا قرار داد و از خود هم با خصوصیت های حافظ، امانت دار بودن و دانایی و تدبیر به همراه تخصص تعریف كرد.
رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به داستان حضرت هاجر(س) و حضرت اسماعیل(ع) هم در ادامه اظهار نمود: حضرت هاجر(س) زمانی كه خود و فرزند خویش را در بیابانی بی آب و علف و فرزندش را تشنه و بی تاب دید، با توكل به خداوند به دنبال دستیابی به آب، تلاش كرد بر طبق سُنت خداوند، ایزد منان هم به او عزت داد و آب گوارا را از زمین جوشاند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اضافه كرد: زمانی كه تلاش و توكل در كنار هم قرار بگیرد، موفقیت و پیروزی حاصل خواهد شد، چون كه در سُنت خداوند تغییر و تبدیلی نیست، خداوند به بندگان خود كه در این راه و طریقت حق قرار بگیرند، عزت می بخشد.
وی خطاب به رای اولی های استان تصریح كرد: كاندیدا و داوطلب شدن برای در اختیار گرفتن مقامات حكومتی برای خدمت به مردم در صورتیكه متناسب با آن جایگاه توانمندی وجود داشته باشد، تصمیم و اقدامی بسیار پسندیده و پرارزش است.
این مقام ارشد اجرایی ابراز امیدواری كرد: با حضور رای اولی ها و مشاركت پرشور و حماسی مردم در دوم اسفندماه، شاهد برگزاری انتخاباتی باشكوه در سراسر كشور باشیم.1398/11/29
14:50:52
5.0 / 5
4093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین