مناسب سازی ۱۴ هزار مدرسه ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه

مناسب سازی ۱۴ هزار مدرسه ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه

مدیریت آموزش: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اینكه مناسب سازی در همه ابعاد برای 14 هزار مدرسه پذیرای دانش آموزان با نیازهای ویژه در حال انجام می باشد اعلام نمود كه تا آخر سال 99 یك مدرسه عادی در هر كدام از استانها مناسب سازی می شود.


سید جواد حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش مراكز آموزشی و توانبخشی ویژه مشكلات یادگیری از ۷۱۰به ۷۵۲ مورد اظهار نمود: این مراكز مكمل جریان یادگیری هستند. دانش آموزان دیرآموز می توانند به مراكز اختلال یادگیری ارجاع شوند.
وی ادامه داد: در امتداد تفاهم نامه ما با معاونت آموزش ابتدایی، از سال جاری حدود ۷۰ هزار دانش آموز دیرآموز تحت پوشش این مراكز قرار خواهند گرفت.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی همین طور با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون توان افزایی دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهار داشت: مناسب سازی نهضت زبان اشاره و نهضت بریل آموزی اجرایی شده و ۹۱۹ اثر محتوایی ویژه این دانش آموزان و ۹ اثر ویژه والدین، معلمان و دانش آموزان عادی مناسب سازی و یا تولید شده است. در همین ساعت دو میلیون نفر- ساعت آموزش برای زبان اشاره برگزار شده است.
حسینی با اشاره به اینكه همین طور همه ساله سنجش بدو ورود دانش آموزان بمنظور مداخلات طلایی بهنگام انجام می شود عنوان كرد: امسال بیشتر از ۲۰۰ پایگاه امر سنجش را انجام دادند و یك میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز پیش دبستانی و بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند.
وی ضمن تاكید بر سیاست آموزش تلفیقی فراگیر كه در چارچوب آن دانش آموزان با نیازهای ویژه در كنار دانش آموزان عادی تحصیل می كنند اظهار نمود: دانش آموزان باید به زیستن و با همدیگر زیستن را در مدرسه تمرین كنند، در همین راستا مناسب سازی در همه ابعاد برای ۱۴ هزار مدرسه پذیرای دانش آموزان با نیازهای ویژه در حال انجام می باشد.
حسینی اعلام نمود كه تا آخر سال ۹۹ یك مدرسه عادی در هر كدام از استانها استانداردسازی خواهند شد.
منبع:

1398/11/27
22:35:57
5.0 / 5
4096
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین