آموزش و پرورش در راس امور نیست

آموزش و پرورش در راس امور نیست

به گزارش مدیریت آموزش عضو شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برنامه اول قوای كشور باید اصلاح آموزش و پرورش باشد اظهار داشت: متاسفانه آموزش و پرورش در راس امور نیست.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، عبدالحسین نفیسی در نشست صدمه شناسی و نقد حركت های اصلاح گرانه آموزش و پرورش در دهه های گذشته كه با مبحث " تبیین تلاشهای اصلاح گرانه بعد از انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش ایران: نقد گذشته، چشم انداز آینده" در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد، درپاسخ به پرسشی درباره شرایط مدیریت آموزش و پرورش اظهار داشت: بنده بطور قطع هیچ گاه توفیق نمی یابم وزیر آموزش و پرورش بشوم چونكه وجهه كارشناسی دارم، ولی اگر امكانش وجود داشت، در موقعیتی وزیر می شدم كه كشور بپذیرد از راه آموزش می توان به توسعه رسید.
وی ادامه داد: این پذیرفتن باید نمود عملی پیدا كند. مگر شعاری بزرگتر از اینكه "معلمی شغل انبیاست" داریم؟ اما كدام معلم است كه شغل خودش را شغل انبیا بداند؟ كسی كه اینقدر درگیر معیشت است چگونه می تواند به فرزندان مردم بپردازد.

عضو شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برنامه اول قوای كشور باید اصلاح آموزش و پرورش باشد اظهار داشت: آنوقت خواهید دید كه آموزش و پرورش از همه جنبه ها می تواند مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: از صداوسیما و تبلیغ موسسات كنكور بگیرید تا برخی دستگاه های دیگر، همه ضد آموزش و پرورش حركت می كنند. آموزش و پرورش چه طور می تواند در این موقعیت كار خوب انجام دهد؟.
نفیسی با اشاره به اینكه سال ۷۱ نظام آموزش جدید متوسطه اجرا شد همان سال ۱۱ درصد كسر بودجه مصوب صورت گرفت حالا وزیر كه می خواهد كار تحولی جدید انجام دهد چه طور می تواند امور را پیش ببرد؟ اظهار داشت: در یك زمانی هم آموزش و پرورش ۴۵ درصد كسر بودجه پیدا كرد. خب با این شرایط كه آموزش و پرورش راس امور نیست، كف امور است.
منبع:

1398/11/27
14:53:34
5.0 / 5
3938
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین