كاهش بهداشت روان معلمان در انگلیس

كاهش بهداشت روان معلمان در انگلیس

مدیریت آموزش: درخواست ها از دولت انگلیس برای نظارت بر وضعیت سلامت معلمان در حالی افزایش یافته كه نتایج یك مطالعه جدید نشان میدهد دست كم یك نفر از هر 20 معلم در این كشور بیشتر از مدت زمان یك سال با مشكلات سلامت روان دست به گریبان بوده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، این مطالعه كه توسط یك بنیاد خیریه صورت گرفته، اولین مطالعه ای است كه برمبنای داده های مربوط به بیشتر از ۲۰ هزار كارمند، سلامت روان و بهزیستی معلمانِ این كشور را طی سه دهه اخیر بررسی نموده است.
این مطالعه نشان داد كه حدود پنج درصد از معلمان انگلیسی هم اكنون از مشكلات سلامت روان رنج می برند كه نسبت به یك درصد در دهه ۱۹۹۰ میلادی افزایش داشته و هم چنین افزایش مشابهی در داروهای افسردگی تجویز شده برای آنها وجود داشته است.
این آمارها زنگ خطری برای سیاست گذارانی است كه درگیر جذب و ابقای معلمان بیشتر با افزایش شمار كودكان در سنین مدرسه در این كشور هستند. دولت انگلیس مجموعه ای از تعهدات خودرا برای كاهش بار كاری معلمان انجام داده است اما معلمان می گویند كه هنوز از این مزایا برخوردار نشده اند.
برمبنای یك گزارش جدید، یك سوم از تازه استخدام شدگان تدریس در انگلیس در پنج سال اول، كار خودرا ترك می كنند. این مطالعه هم چنین تحقیقات اخیر وزارت آموزش و پرورش انگلیس را نقل كرده كه نشان میدهد مشكلات خواب، حملات هراس و مشكلات اضطرابی در تصمیم گیری معلمان برای ترك این حرفه تاثیر داشته است.
بگفته مولف اصلی این مطالعه، حرفه تدریس در انگلیس هم اكنون در بحران بوده و یكی از دلیلهای احتمالی آن فشار كاری زیاد روی معلمان است. از مدت ها قبل معلمی، حرفه ای پراسترس و چالش برانگیز شناخته شده و این تیم تحقیقاتی قصد داشته دریابد با اقدامات و تعهدات جدید دولت در خصوص كاهش فشار كاری معلمان، آیا وضعیت سلامت روان آنها بهبود یافته است یا خیر.
این مطالعه اذعان داشته كه افزایش مشكلات روانی گزارش شده، مختص آموزش نیست اما در سایر حرفه ها همچون افرادی كه در زمینه منابع انسانی و حسابداری فعالیت می نمایند باتوجه به تمایل بیشتر به بحث در مورد بیماری های روانی و درخواست كمك، بیشتر دیده می شود.
یكی از مسئولان بخش پشتیبانی از سلامت روان و نیكوكاری آموزش و پرورش انگلیس با اشاره به اینكه اضطراب و افسردگی ناشی از حرفه معلمی بالاست، اعلام داشته كه این وزارتخانه تمامی تلاش خودرا جهت نظارت بر بار كاری معلمان در طول زمان انجام داده است.
به نوشته روزنامه گاردین، سخنگوی آموزش و پرورش انگلیس نیز مدعیست كه اقداماتی برای بهبود تعادل كاری و زندگی معلمان انجام شده است كه این اقدامات شامل كاهش فشار كاری، پشتیبانی از مدرسان در اوایل كار، ارتقاء كار انعطاف پذیر، مقابله با فشارهای پاسخگویی و هم چنین پشتیبانی از مدارس برای مقابله با مدیریت رفتار هستند.
منبع:

1398/11/13
08:17:01
5.0 / 5
4394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین