احتمال رتبه بندی معلمان بازنشسته سال ۹۸

احتمال رتبه بندی معلمان بازنشسته سال ۹۸

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برخی همكاران نیمه اول سال 98 بازنشسته شدند و موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه بندی برخوردار نماییم، اظهار داشت: به هیئت مربوطه ماموریت دادم با حداكثر مساعدت تلاش كنند همكاران بازنشسته شده درسال جاری از رتبه بندی استفاده كنندكه هنوز قطعی نشده ولی ما تلاش می نماییم از آن بهره مند شوند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم نواختن زنگ انقلاب درباره رتبه بندی فرهنگیان توضیحاتی ارائه كرد و اظهار داشت: وعده داده بودیم از اول مهر رتبه بندی را اجرا نماییم كه انجام شد و معوقات سه ماه قبل را نیز پرداخت كردیم.
وی ادامه داد: رتبه های دو تا پنج تطبیق و احكام آنها اصلاح گردید ولی آنها كه باید در رتبه اول قرار می گرفتند باید در آزمونی شركت می كردند كه هفته قبل انجام شد و همین ماه امتیازات آنها نیز را محاسبه و آغاز به پرداخت خواهیم كرد.
وی با اشاره به مشكلات رتبه بندی اظهار داشت: رتبه بندی برای بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر اجرا شد اما چندمشكل داشت. كسانی كه در یك رتبه ای توقف كرده بودند، اگر در منطقه روستایی و محروم خدمت می كردند این دوره توقف كوتاه می شد كه آنرا اعمال كردیم.
حاجی میرزایی اضافه كرد: همین طور كسانی بودند كه در مهرماه و روزهای پس از آن ارتقاء می یافتند و وقتی طرح را اجرا كردیم در رتبه قبلی بودند، كه ما آنرا اعمال و از امتیاز رتبه بعدی استفاده كردند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه معلمانی داریم كه در بخش های دانشگاه فرهنگیان و برخی مراكز خدمت مامور هستند كه دایره شمول را برای اینها هم توسعه دادیم.
وی درباره نیروهای آموزشی شاغل در مشاغل اداری اظهار داشت: این افراد باید انتخاب كنند. با برگشت به بخش آموزشی از مزایای رتبه بندی استفاده می نمایند و فرصت تا مهر سال آینده است. نیروهایی كه بخواهند اداری بمانند از مزایای اداری استفاده می نمایند و مزایای خاص خودشان را دارند و باید از آن استفاده كنند. آمار متقاضیان را از استانها خواسته ایم كه اعلام كنند و متناسب با رقم های اعلامی تصمیمات لازم را اتخاذ می نماییم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینكه برخی همكاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند، موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه بندی برخوردار نماییم اظهار نمود: به هیئت مربوطه ماموریت دادم با حداكثر مساعدت تلاش كنند همكاران بازنشسته شده درسال جای از رتبه بندی استفاده كنندكه هنوز قطعی نشده ولی ما تلاش می نماییم از آن بهره مند شوند.
حاجی میرزایی با اشاره به اینكه اعتبار رتبه بندی برای شش ماه دوم امسال ۲۰۰۰ میلیارد تومان بود اظهار داشت: برای سال آینده ۴۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای كل سال باید تخصیص یابد. از این پس، ارتقای رتبه همكاران مستلزم شركت در آزمون های صلاحیت حرفه ای و كسب امتیازات لازم است.
وی درباره معوقات فرهنگیان نیز اضافه كرد: تمام همكاران رسمی و پیمانی حقوق خودرا بموقع دریافت می كنند. ۳۵۰۰ میلیارد تومان در هرماه بابت حقوق می پردازیم. برخی از معلمان ما هستند كه قسمتی از اوقات فراغت خودرا حق التدریس به كلاس می روند كه معوقات آن باقی مانده ولی همه تلاش ما این است كه بدون بدهی به سال بعد منتقل شویم.
وی درباره كسر ۴۵ درصدی حقوق دانشجومعلمان اظهار داشت: كسر این میزان منطقی نیست، گروهی را مأمور كردم ارزیابی دقیقی دراین باره به عمل آوردند.
بگفته حاجی میرزایی، حدود ۲۰ هزار كلاس را در مهر ۹۸ افتتاح كردیم و پیش بینی شده ۱۰ هزار مدرسه در بهمن افتتاح شود. وعده كرده بودیم مدارس خشت و گلی را جمع نماییم، تعداد محدودی در سیستان و بلوچستان باقی مانده بود كه سیل كار را تأخیر انداخت و امید است بهمن ماه جشن حذف مدارس خشت و گلی را برگزار نماییم.
منبع:

1398/11/12
21:05:33
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین