اجرای طرح یاری گران زندگی در 498 مدرسه استان قم

اجرای طرح یاری گران زندگی در 498 مدرسه استان قم

به گزارش مدیریت آموزش ایسنا/قم مدیركل آموزش وپرورش استان قم از اجرای طرح «یاری گران زندگی» در 498 مدرسه قم خبرداد.


حمیدرضا شیخ الاسلام شامگاه چهارشنبه 25 دی در جلسه شورای آموزش وپرورش استان كه در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با بیان ایسن كه در روز سه جلسه گذشته شورا قرار بوده كه زمین ها در اختیار آموزش وپرورش و خیرین قرار بگیرد تا كلنگ راه اندازی این زمین ها بر زمین زده شود، اظهار داشت: اولین مدرسه ای كه در سطح استان به بهره برداری برسد و در اختیار آموزش وپرورش برسد به نام شهید سپهبد سلیمانی نام گذاری خواهد شد.
وی اضافه كرد: یكی از طرح های مهم آموزش و پرورش اجرای طرح یاریگران است. این طرح با همكاری آموزش وپرورش، وزارت كشور و شورای مبارزه با مواد مخدر در 498 مدرسه قم اجرا می شود.
مدیركل آموزش وپرورش استان قم با بیان توضیحاتی پیرامون روش اجرای طرح اظهار داشت: بر طبق این طرح، مقررشده 6 ساعت دوره های آموزشی برای پیش گیری از اعتیاد دانش آموزان اجرا شود.
وی با بیان این كه زنگ آغاز طرح زده شده است، بیان كرد: این طرح در 498 مدرسه برگزار می گردد و در مدت سه سال دانش آموزان، اولیا و معلمان مدرسه در سیزده درس آموزش ببیند.
شیخ الاسلام با اشاره به اینكه این آموزش ها در مدارس متوسطه و ابتدایی هر سال سه درس انجام می شود، اضافه كرد: برای اجرای این طرح، درمجموع 555 میلیون و 200 هزار تومان اعتبار پیش بینی شده كه سهم آموزش وپرورش 188 میلیون تومان، شورای مواد مخدر 86 میلیون است و برای وزارت كشور هیچ اعتباری در نظر گرفته نشده است، هم اكنون 120 میلیارد تومان در اختیارداریم تا كار را شروع نماییم.
مدیركل آموزش وپرورش استان قم اشاره كرد: با مبلغ 555 میلیون تومان می توانیم فقط سه ساعت آموزش دهیم اما 6 ساعت دوره آموزشی برای پیشگیری در نظر گرفته شده است و در صورت عدم تخصیص این رقم آموزش وپرورش با مشكل مواجه خواهد شد.1398/10/26
15:00:16
5.0 / 5
4345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین